Większość kobiet doskonale zna ten scenariusz. Wybiera się na zakupy i znajduje idealną parę butów. Decyduje się na ich zakup i już nie może się doczekać pierwszej okazji, gdy będzie mogła gdzieś się w nich pokazać. Niestety pierwsze wyjścia w nowym obuwiu przeważnie są dosyć bolesne – wszystko dlatego, że nowe buty najczęściej nas obcierają, a na naszych stopach pojawiają się bolesne pęcherze i odciski.

Niebezpieczne odciski na stopie

Sposoby na szybkie pozbycie się odcisków na stopach

Najczęściej kończy się na tym, że zaklejamy ranę na stopie plastrem i czekamy, aż bolesne miejsce samo się zagoi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że banalne otarcie i odcisk na stopie może skończyć się naprawdę tragicznie. Przekonała się o tym modelka Gemma Downey, która ostatnio kupiła nową parę butów i założyła ją przy pierwszej lepszej okazji. Jednak już po paru krokach świeżo zakupione espadryle na platformie zaczęły obcierać ją na piętach.

Na początku buty obcierały mnie na piętach i przetarły skórę, tak, jakbym się skaleczyła. Wyglądało to tak, jakbym miała maleńki pęcherz. Nakleiłam plaster i nie sądziłam, że to coś poważnego, ale potem zauważyłam, że rana ma dziwny kolor. Od tej chwili mój stan zaczął się pogarszać.

23-latka nie była w stanie normalnie chodzić z powodu bólu. Jej stopa cała spuchła, a ból, który odczuwała Gemma był nie do zniesienia. Leżała na podłodze w agonii i nie była w stanie się podnieść. Opuchlizna, zamiast ustępować, tylko się powiększała. W końcu modelka udała się do lekarza, który przepisał jej antybiotyki, jednak jej stan wciąż się pogarszał. Okazało się, że u Gemmy zaczęła objawiać się pierwsza faza sepsy. Jest to gwałtowna reakcja organizmu na zakażenie. Występują wtedy m.in. gorączka, wymioty, ból głowy, bóle stawów czy drgawki, a w przypadku niepodjęcia leczenia ten stan może prowadzić nawet do śmierci. Modelka została przyjęta u szpitala, gdzie lekarze zaczęli leczyć ją na sepsę, a także na zapalenie tkanki łącznej, czyli bakteryjną infekcję skórną.

Czułam ból w całym ciele, w klatce piersiowej, miałam problemy z oddychaniem. Wiedziałam, że coś jest bardzo nie tak. Okazało się, że mam bardzo wysokie tętno, a moje ciśnienie jest bardzo niskie. Jednocześnie miałam gorączkę. Lekarze powiedzieli mi, że miałam wiele szczęścia, bo sepsa może być śmiertelna.

Rozenek pokazała stopy na Insta. Raczej nie na taką reakcję fanów liczyła…

Na szczęście w przypadku Gemmy natychmiastowe podjęcie leczenia zapobiegło zaostrzeniu zakażenia. Przez najbliższe 3 miesiące modelka będzie mogła nosić tylko japonki. Niech jej historia będzie przestrogą dla wszystkich, którzy bagatelizują otarcia spowodowane nowym obuwiem. Zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Walentynkowe niespodzianki od Netflixa: Miłosne szyfry, profilowe wyznanie oraz…