Pielęgnacja skóry w lecie powinna skupiać się przede wszystkim na ochronie przeciwsłonecznej i nawilżeniu skóry. O ile w pierwszej kwestii rozwiązaniem jest krem z wysokim filtrem, to w przypadku walki z przesuszeniem cery świetnie sprawdzi się maseczka z winogron.

To naturalny i bardzo przyjemny sposób pielęgnacji, który dostarczy skórze cennego nawilżenia i uchroni ją przed przedwczesnym starzeniem. Do przygotowania domowego kosmetyku wystarczą owoce! Maseczka z winogron to podstawa letniej naturalnej pielęgnacji.

Letnia pielęgnacja

Winogrona to źródło cennych antyoksydantów, które są niezastąpionym składnikiem pielęgnacji. Dzięki nim cera staje się gładka i promienna. Antyoksydanty zwalczają wolne rodniki i pomagają opóźnić procesy starzenia się skóry.

W winogronach kryje się mnóstwo minerałów m.in. magnezu, fosforu, potasu i wapnia. Owoce te są również źródłem witaminy A, C oraz witamin z grupy B. Dlatego też ich wykorzystanie w kosmetyce jest bardzo szerokie. Winogrona pomagają na dłużej zachować młody, promienny wygląd cery oraz dbają o dostarczenie jej cennego nawilżenia. Odżywiają i regenerują skórę.

Siemię lniane – ratunek dla włosów suchych i zniszczonych

Maseczka z winogron – przepis

Winogrona dokładnie umyj, obierz ze skórki i wyjmij z nich pestki. Następnie rozdrobnij w moździerzu lub przy pomocy widelca. Dodaj łyżkę miodu i nałóż na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostaw na 20 minut. Spłucz i nałóż lekki krem nawilżający. Maseczkę możesz stosować 1-2 razy w tygodniu.

Do przygotowania domowej maseczki warto wybrać ciemną odmianę, ponieważ znajduje się w niej większa ilość flawonoidów, które wpływają korzystnie na wygląd i kondycję skóry.