Ochrona przeciwsłoneczna to podstawowy element bezpiecznego opalania. Nawet podczas zachmurzenia i w trakcie zimowych miesięcy krem z filtrem powinien być podstawą pielęgnacji. Obecnie, jako konsumenci produktów kosmetycznych, mamy do wyboru całą gamę kosmetyków chroniących przed szkodliwym działaniem słońca. A jak dawniej kobiety dbały o bezpieczeństwo w trakcie słonecznych kąpieli?

Przepis na piękno z 1975 roku. Tak o urodę dbały kobiety

Może to wydawać się nieoczywiste, ale jeszcze 80 lat temu produkty do opalania nie były ogólnodostępne, a kobiety chcące cieszyć się opalenizną i jednocześnie zabezpieczyć się przed szybszym starzeniem skóry, miały do dyspozycji o wiele mniej możliwości. Zamiast nakładania kremu z filtrem, ich sposobem była… peleryna.

Udostępnione przez instagramowy profil undertheloupe archiwalne zdjęcie przedstawia mieszkankę Florydy, która podczas opalania ochrania twarz specjalną peleryną.

Historia Polaka, którego kochali aktorzy starego Hollywood

Zdjęcie zostało zrobione w kurorcie Atlantic Beach w latach 40. Wykonane z tkaniny w groszki peleryny z doszytymi kapturami miały chronić kobiety przed promieniami słonecznymi, a tym samym zabezpieczać przed szybszym powstawaniem zmarszczek na twarzy.