Ocet jabłkowy to jeden z niezbędnych składników w kuchni, który przydaje się nie tylko do przygotowywania potraw. Razem z sodą oczyszczoną i cytryną tworzą uniwersalny duet. To składniki, które są doskonałą eko alternatywą chemicznych środków do sprzątania. Ale sam ocet jabłkowy sprawdzi się także w pielęgnacji ciała.

Ocet ten jest znany z właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, ale to nie jedyne jego zalety. To także cudowny sposób na przywrócenie skórze jędrności i pozbycie się uczucia suchej, szorstkiej skóry. Wystarczy dodać odrobinę do wieczornej kąpieli, by szybko zobaczyć efekty w wyraźnej poprawie kondycji włosów, skóry głowy i całego ciała.

Niesamowity beauty hack, który pomoże Ci zrobić doskonały wosk do depilacji DIY!

Aby naprawdę zauważyć efekty kąpieli, na początku trzeba wybrać odpowiedni produkt. Kupując ocet trzeba zwrócić uwagę by był niefiltrowany i niepasteryzowany, ponieważ wówczas będziesz mieć pewność, że zawiera w sobie probiotyki, witaminy i mikroelementy – czyli wszystkie składniki najcenniejsze dla skóry.

Właściwości pielęgnacyjne octu jabłkowego

Pierwszą zaletą kąpieli z dodatkiem octu jest jego działanie łagodzące dla skóry. Osoby, których skóra jest przesuszona powinny skorzystać z tego rozwiązania. Działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze octu jest także skutecznym sposobem na pozbycie się łupieżu.

Ocet jabłkowy pomaga w szybszej regeneracji skóry, jej ukojeniu i pozbyciu się stanów zapalnych. A to za sprawą kwasu octowego, który pomaga złagodzić uczucie swędzenia i pieczenia, szczególnie po oparzeniach słonecznych.

Dodanie odrobiny octu do kąpieli pomaga przywrócić równowagę pH skóry. Płyny i żele, którymi codziennie myjemy ciało mogą je zaburzać przez co skóra staje się szorstka. Ocet pomaga przywrócić jej nawilżenie i miękkość.

Stosowany miejscowo pomaga w bólach mięśni i stawów. Jeśli więc lubisz biegać, koniecznie skorzystaj z octowych kąpieli.

Zero waste: jak wprowadzić tę zasadę do świata codziennej pielęgnacji