Prawdopodobnie nie raz słyszałaś już stwierdzenie, że skórek przy paznokciach absolutnie nie należy wycinać, ale to nie do końca prawda. Podczas wykonywania manicure istnieją dwie ogólne techniki – pierwszą z nich jest zmiękczenie delikatnej skóry wokół paznokci, a następnie odsuniecie tej warstwy, która narosła wokół płytki. Jest też druga metoda, która polega na usunięciu skórek za pomocą cążków, specjalistycznych nożyczek albo radełka z kopytkiem

Narastające skórki mają swoje zadanie – rosną po to, by ochronić macierz paznokcia, ale wiele z nas ma z nimi duży problem. Kiedy rosną i stają się grube zaczynają zachodzić na płytkę, a to przeszkadza szczególnie kiedy chcemy nałożyć lakier.

Aby lakier do paznokci wyglądał estetycznie i dobrze przywarł do płytki paznokci, należy zmiękczyć i delikatnie odepchnąć lub wyciąć skórki.

ZOBACZ TEŻ: WZORY NA PAZNOKCIACH – JAK JE WYKONAĆ SAMODZIELNIE WE WŁASNYCH 4 ŚCIANACH?

Suche skórki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też mogą prowadzić do zadarć, a nawet stanów zapalnych, dlatego ważne jest, by przestrzegać kilku zasad. Podczas sprzątania z użyciem ostrych detergentów zawsze używać ochronnych rękawiczek, a po zakończeniu dokładnie umyć dłonie i nasmarować je grubą warstwą kremu. Ważny jest też regularny manicure – nie chodzi o ten robiony w salonie kosmetycznym. Wystarczy zadbać o dłonie w domu przy pomocy oliwki, pilnika i odżywki do paznokci.

Jeśli już zdecydujemy się na usunięcie skórek wokół paznokci, ważne jest, by robić to umiejętnie. Pierwszą zasadą jest zmiękczenie paznokci oliwką albo specjalnym preparatem do usuwania skórek (są też takie, które rozpuszczają skórki).

Dopiero kiedy poczujemy, że skóra jest miękka możemy sięgnąć po jedno z wymienionych wyżej przyrządów. Trzeba uważać, by nie zrobić tego zbyt mocno i nie podrażnić delikatnej skóry wokół paznokci. Po zakończeniu czynności wystarczy odtłuścić płytkę wacikiem i ponownie posmarować oliwką.

ZOBACZ TEŻ: TREND COW NAILS KRÓLUJE W TYM SEZONIE. IDEALNY NA HYBRYDĘ I NATURALNĄ PŁYTKĘ

Co Wy na to?