Jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała zdrowo i promiennie, ważne jest aby zadbać o nią w dzień, ale również i w nocy. Produkty stosowane w codziennej pielęgnacji skóry mają skupiać się głównie na jej nawilżeniu i ochronie przed działaniem promieni słonecznych oraz innymi czynnikami środowiskowymi. Z kolei kosmetyki do stosowania na noc mają regenerować komórki skóry. W szczególności produkty przeciwstarzeniowe działają najlepiej podczas snu, kiedy organizm ma czas na głęboką regenerację. Nocna pielęgnacja skóry to bardzo ważny krok, który pomoże nam zachować młody i promienny wygląd.

Zmęczony wygląd i ziemista cera – winne są TE rzeczy. Prawdopodobnie robisz je codziennie, nie mając świadmości, jak bardzo szkodzą skórze

Nocna pielęgnacja skóry – etapy, o których powinnaś pamiętać

Większość procesów regeneracyjnych zachodzi podczas snu. Dlatego warto z tego skorzystać i uzyskać jak najlepsze efekty stosując nocną pielęgnację. Składniki zawarte w kosmetykach przyspieszą proces odnowy komórek skóry, dzięki czemu zyskasz gładką cerę i promienny wygląd. Prosta i skuteczna pielęgnacja składa się z sześciu łatwych kroków. Oto one:

Demakijaż

Położenie się do snu bez wcześniejszego demakijażu to jeden z największych grzechów w pielęgnacji skóry. Samo oczyszczenie twarzy środkiem myjącym to za mało. Większość kosmetyków do makijażu to trwałe, często wodoodporne formuły. Podwójne oczyszczanie jest uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na demakijaż.

Oczyszczanie

Następnym krokiem jest oczyszczanie. Pamiętaj, aby wybrać delikatny produkt przeznaczony do Twojego typu skóry. Po usunięciu makijażu, konieczne jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Unikaj zbyt gorącej, ale również zbyt zimnej wody, ponieważ może to doprowadzić do przesuszenia skóry.

Tonik

Wiele osób pomija tonik w codziennej pielęgnacji. Tymczasem to duży błąd. Ten kosmetyk powinnyśmy stosować rano i wieczorem. Oprócz dodatkowego nawilżenia, oczyszcza, zmniejsza widoczność porów, usuwa wszelkie zabrudzenia i co najważniejsze – przywraca skórze odpowiedni poziom pH.

Serum lub kuracja punktowa

Serum i kuracje punktowe to skoncentrowane formuły opracowane w celu rozwiązania konkretnego problemu skóry, takiego jak trądzik lub zmarszczki. Najlepiej jest zastosować ten typ produktu zaraz po oczyszczeniu skóry tonikiem. Możesz wybrać serum nawilżające, rozjaśniające. Pamiętaj, aby odczekać minutę lub dwie zanim przejdziesz do kolejnego etapu.

Krem pod oczy

Nocna pielęgnacja skóry nie może obejść się bez kremu pod oczy. To delikatny obszar, na którym oznaki starzenia pojawiają się w pierwszej kolejności. Aby uniknąć zmarszczek, cieni pod oczami i podpuchnięć warto pamiętać o tym etapie. Najlepiej szukać produktów bogatych w peptydy i kwas hialuronowy.