Wiele kobiet stosuje odżywki do włosów co kilka myć lub nie używa ich wcale. To wielki błąd. Odżywki odgrywają ogromną rolę w pielęgnacji włosów i jak przekonują specjaliści, powinniśmy używać ich po każdym myciu. Dlaczego?

MARZYSZ O DŁUGICH WŁOSACH? PRZESTRZEGAJ TYCH ZASAD, A OSIĄGNIESZ WYMARZONY EFEKT

Bez względu na to jaką odżywkę wybierzesz – do włosów prostych, kręconych, czy falowanych, każda z nich spełnia pewne, podstawowe funkcje. Jakie?

Nawilża

Szampon oczyszcza włosy z wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na włosach. Niestety, usuwają także naturalną tłuszczową barierę włosów, przez co stają się one wysuszone i podatne na uszkodzenia. Odżywka nawilża włosy, przywracając im ochronną barierę oraz zapobiegając utracie wody.

PERFEKCYJNY KOŃSKI OGON W STYLU ARIANY GRANDE? TŁUMACZYMY JAK GO WYKONAĆ.

Dodaje blasku

Jak wyżej. Szampon usuwa z włosów naturalny olej, odbierając im tym samym naturalny połysk. Odżywka dzięki zawartości keratyny i naturalnych olejów przywróci im utracony blask.

Regeneruje

Odżywki pełne są witamin, które wnikają w głąb włosów, skutecznie je odżywiając oraz chroniąc przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń. Dzięki niej włosy są silne i zdrowe.

JAK POZBYĆ SIĘ ROZDWOJONYCH KOŃCÓWEK BEZ PODCINANIA WŁOSÓW?

Ułatwia rozczesywanie

Odżywki znacząco ułatwiają rozczesywanie splątanych po myciu włosów. Sprawiają, że włosy są gładsze, dzięki czemu nie musimy ich szarpać szczotką, co znacząco wpływa na kondycje włosów.