Dermatolodzy z całego świata mówią jednym głosem. Najważniejsza w pielęgnacji skóry jest codzienna ochrona przeciwsłoneczna. Ich ostatnie odkrycie jest dowodem na to, że regularne stosowanie kosmetyków z filtrem jest najskuteczniejszym sposobem na przeciwdziałanie starzeniu się skóry. Jak się okazuje, filtr przeciwsłoneczny może mieć efekt pooperacyjny i częściowo redukować zmarszczki oraz przebarwienia powstałe na skutek opalania się bez kremu!

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym przyjrzano się skórze 32 kobiet. Przez rok stosowały krem na dzień z filtrem SPF 30. Rezultat był zaskakujący. Ponad połowa kobiet nie tylko nie doznała żadnych nowych uszkodzeń skóry, ale zauważono również, że ich cera stała się jaśniejsza. Pod koniec badania u 34 procent kobiet zauważono znaczną redukcję zmarszczek.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA MA 78 LAT I PRZEZ 50 UŻYWAŁA RETINOLU. JEST NAJLEPSZĄ REKLAMĄ!

Lekarze spekulują nad efektami. Codziennie jesteśmy narażeni na działanie słońca, które sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Nasze ciało jest zaprogramowane na naprawianie szkód wyrządzonych przez słońce. Ochrona przed promieniami słonecznymi umożliwia organizmowi regenerację i odwrócenie pierwszych oznak starzenia się skóry.– tłumaczy dr Steven Wang, jeden z autorów badania.

Codzienne stosowanie kremu z filtrem jest koniecznością. Uszkodzone przez słońce włókna kolagenu mają zmniejszone szanse na odbudowę. Można stymulować je laserem, jednak najlepiej zabezpieczać skórę przed nieodwracalnymi zmianami.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE ZASTOSOWANIA BOTOKSU, O KTÓRYCH NIE MIAŁYŚCIE POJĘCIA

Stosujecie kosmetyki z filtrem?