Pewne rzeczy lepiej zachować dla siebie i nie dzielić się nimi z całym światem. Dotyczy to bez wątpienia naszych prywatnych, intymnych zwyczajów, np. życia erotycznego czy kwestii higieny. Jednak w dzisiejszym świecie wiele rzeczy, które powinny pozostać prywatne są roztrząsane na forum publicznym, a każdy może włączyć się do dyskusji i wyrazić swoją opinię.

Ostatnio jeden z internautów rzucił w wirtualną przestrzeń z pozoru niewinne pytanie na temat higieny. Conor Arpwel stworzył ankietę na Twitterze, w której spytał: “Czy myjecie nogi, kiedy bierzecie prysznic?”. Pozornie błahe pytanie wywołało zażartą dyskusję wśród internautów. Chociaż zdecydowana większość odpowiedziała, że mycie nóg jest dla nich częścią kąpieli pod prysznicem, duża grupa komentujących otwarcie wyznała, że nie widzi takiej potrzeby.

DLACZEGO NIE MUSISZ CODZIENNIE BRAĆ PRYSZNICA? MOŻESZ SOBIE DZISIAJ ODPUŚCIĆ!

Prawie 20 proc. internautów, czyli co piąta osoba, która wzięła udział w ankiecie (a tych było do tej pory nieco ponad 800 tys.) przyznała, że podczas brania prysznica nie myje nóg. Głównym argumentem tych osób było przekonanie, że spływający po ciele szampon i żel pod prysznic tak czy inaczej obmywają nogi, więc nie widzą potrzeby dodatkowego namydlania tych części ciała.

Czy prysznic automatycznie tego nie załatwia? Przecież nogi myją się same dzięki pianie spływającej z górnej części ciała. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby mycia nóg.

Jednak wielu internautów było wyjątkowo zniesmaczonych tymi wyznaniami. Ich zdaniem podczas kąpieli powinno się myć całe ciało – bez wyjątku.

JEDNA RZECZ, KTÓRA POMOŻE CI URATOWAĆ SKÓRĘ PRZED WYSUSZANIEM POD PRYSZNICEM

Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy nie myją nóg pod prysznicem… Czy w braniu prysznica nie chodzi właśnie o to, żeby umyć CAŁE CIAŁO? Ja myję wszystko. Co to w ogóle za pytanie? Już sama myśl o osobach, które nie myją nóg sprawia, że mam ochotę wziąć prysznic.

Musimy więc zapytać… A wy jak zagłosowalibyście w powyższej ankiecie? 😉