Trądzik to przypadłość wielu z nas. Niestety walka z tym problemem wcale nie jest taka prosta. Na rynku istnieje mnóstwo kosmetyków oraz środków farmakologicznych, które mają pomóc w zwalczaniu trądziku, jednak często są one nieskuteczne. A może wystarczy unikać niektórych rzeczy? Ostatnio miałyśmy okazję rozmawiać z Agnieszką Bronakowską, kosmetologiem Babor Beauty Spa Institute & Shop, o najczęściej popełnianych błędach przy pielęgnacji skóry trądzikowej. Jesteście ciekawe?

ZOBACZ: SPOSÓB KENDALL JENNER NA IDEALNA CERĘ? BANALNA MASECZKA NA TWARZ

Stosowanie toniku z alkoholem

Generalnie wszystkie produkty zawierające alkohol szkodzą naszej cerze, nadmierne odtłuszczenie i matowienie skóry prowadzi do jej przesuszenia. To z kolei do nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Efekt? Wpadamy w błędne koło – nasza cera zamiast być zmatowiona jest co raz bardziej ściągnięta i błyszcząca oraz zaczerwieniona.

Nierówna walka z trądzikiem - oto powody, przez które nie można się go pozbyć

Samodzielne wyciskane i rozdrapywanie

Złe oczyszczenie powoduje uruchomienie powstawania stanów zapalnych, roznoszących się najczęściej na całą twarz. Aby właściwie oczyścić skórę należy udać się do profesjonalisty. Głęboko zakotwiczone zanieczyszczenia nie zostaną usunięte nieinwazyjnymi metodami lub przy pomocy urządzeń, czy kosmetyków. Niestety oczyszczanie twarzy, które bywa bolesne jest najczęściej pierwszym krokiem do rozpoczęcia właściwej pielęgnacji skóry trądzikowej.

Dotykanie skóry rękoma, noszenie rozpuszczonych włosów

Rozpuszczone włosy, gęsta grzywka, czy ciągłe podpieranie twarzy rękoma – to najczęstsze przyczyny powstawania miejscowych niedoskonałości skórnych. Podczas takiego kontaktu pobudzamy drobne zmiany na naszej twarzy, które w bardzo szybkim czasie zamieniają się w stany zapalne.

ZOBACZ: 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH ZMAGASZ SIĘ Z TRĄDZIKIEM NA PLECACH

Nierówna walka z trądzikiem - oto powody, przez które nie można się go pozbyć

Dieta

Słodycze, pikantne dania, czy jedzenie typu fast food, są również przyczyną powstawania trądziku. Niestety szczególnie przed miesiączką jedzenie tych składników pogarsza stan naszej cery.

Brak nawilżanie i natłuszczania!

To najczęściej popełniany błąd przez osoby posiadające cerę trądzikową. Wbrew pozorom potrzebuje ona odpowiedniej dawki nawilżenia i lipidów, których najczęściej unikamy, sądząc, że pogorszą one stan naszej cery i nadmiernie ją przetłuszczą. Jeżeli nasza skóra jest przesuszona gruczoły łojowe produkują nadmiar wydzieliny, dążąc do odbudowy płaszcza ochronnego, stanowiącego barierę ochronną. Jeśli jest on nieszczelny cała wilgoć naskórka ucieka jak przez sito.

ZOBACZ: ROZETRZYJ POMIDORA NA TWARZY… EFEKT BĘDZIE NIESAMOWITY

Nierówna walka z trądzikiem - oto powody, przez które nie można się go pozbyć