Utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry to ważny aspekt codziennej pielęgnacji. Balsam do ciała to jeden z najpopularniejszych kosmetyków, który przynosi szybkie ukojenie przesuszonej skórze. Niweluje uczucie swędzenia i pomaga ukoić podrażnienia. Sprawia, że staje się ona gładka i miękka. Poprawia się jej elastyczność i jędrność. A oprócz tego dba o odżywienie i pomaga w szybszej regeneracji.

Balsam do ciała: zalety

Balsam tworzy na skórze niewidzialną, ochronną warstwę, która zabezpiecza przed utartą wilgoci. Sucha skóra jest bardziej podatna na przedwczesne oznaki starzenia i  jest mniej zdolna do zwalczania infekcji i gojenia się urazów. Uszkodzona bariera skórna zwiększa ryzyko pojawienia się mikroskopijnych pęknięć i stanów zapalnych.

To kosmetyk wielofunkcyjny, ale jego głównym zadaniem jest uzupełnienie ubytków w warstwie hydrolipidowej naskórka. W zależności od tego, co znajduje się w jego składzie może przynieść także szereg innych korzyści. Można do nich zaliczyć działanie antycellulitowe, brązujące, regenerujące oraz odmładzająco-ujędrniający.

Odżywka do włosów w kostce – tak czy nie? Jak ją stosować, by zyskać miękkie i nawilżone pasma

Czym zastąpić balsam do ciała?

Mimo wielu zalet, jakie przynosi nie wszyscy są jego zwolennikami. Głównym powodem przez który często pomija się go w codziennej pielęgnacji jest jego formuła, która pozostawia na skórze tłusty film. I chociaż nie wszystkie konsystencje są gęste i długo wnikają w głębsze warstwy skóry, z niektórymi przyzwyczajeniam trudno jest walczyć. Kolejnym powodem jest czas – aby dokładnie pokryć ciało warstwą odżywczej emulsji potrzebujemy poświęcić tej czynności co najmniej kilka minut. Dla niektórych chwile te dłużą się w nieskończoność, dlatego zaraz po kąpieli wolą wskoczyć w ubrania. Jest jeszcze jedna kwestia, która często powraca w sezonie jesienno-zimowym. Gdy wyjdziemy z gorącej wanny lub kabiny prysznicowej temperatura szybko się ochładza. Wówczas wiele osób marzy wyłącznie o tym, by otulić ciało miękkim ręcznikiem i szlafrokiem. Nie chcą nawet słyszeć o stosowaniu balsamu. Co zrobić w takim przypadku i czy zastąpić balsam do ciała? Istnieje kilka alternatyw, dzięki którym skóra stanie się gładsza, a jej pH uregulowane.

5-składnikowa maść różana. Wypróbuj ją jako balsam do ust, krem nawilżający i odżywka do skórek

Trzy produkty, które zastąpią tradycyjny balsam do ciała

Tradycyjny balsam do ciała możesz zastąpić jego odpowiednikiem w formie nawilżającego kosmetyku pod prysznic. Po prostu nanieś na wilgotną skórę kremową formułę, odczekaj kilka chwil i spłucz wodą – wszystkie te czynności możesz wykonać nie wychodząc z ciepłej kabiny prysznica. Ponadto balsamy lepiej wsiąkają w wilgotną skórę, gdy jej pory są otwarte, więc w ten sposób uzyskasz jeszcze lepszy poziom nawilżenia.

Kolejną propozycją jest nawilżający spray do ciała. Formuła lekkiej mgiełki wchłania się błyskawicznie i co najważniejsze nie pozostawia tłustego filmu. To kosmetyk, który również możesz wykorzystać jeszcze pod kabiną prysznicową. Wygodna forma sprawdzi się także jako dodatkowe nawilżenie w ciągu dnia.

Naturalny balsam do ciała w kostce również może zastąpić tradycyjne, płynne formuły. Wystarczy potrzeć kostkę, a pod wpływem ciepła dłoni zacznie się delikatnie rozpuszczać. Zazwyczaj w jego składzie znajdziemy odżywcze olejki, na przykład z awokado, słodkich migdałów oraz pestek moreli. Balsam w kostce to także odżywcze masło shea, masło kakaowe oraz lanolina i witamina E.

mgiełka do ciała
1

Mgiełka do włosów i ciała

Rituals

Kup teraz
balsam pod prysznic
2

Kremowy żel pod prysznic do bardzo suchej skóry

Yves Rocher

Kup teraz
balsam w kostce
3

Naturalny balsam do ciała w kostce

Cztery Szpaki

Kup teraz
balsam pod prysznic kneipp
4

Balsam pod prysznic

Kneipp

Kup teraz
balsam pod prysznic nivea
5

Balsam pod prysznic

Nivea

Kup teraz
spray do ciała
6

Nawilżający spray do ciała

Neutrogena

Kup teraz
balsam w sztyfcie
7

Czekocynamon - balsam w sztyfcie

Ministerstwo Dobrego Mydła

Kup teraz