Sezon na odkryte buty właśnie się rozpoczął. Na tę wiadomość większość z nas z pewnością czekała z utęsknieniem. Klapki i sandałki, chociaż bardzo wygodne, wymagają jednej, podstawowej rzeczy – zadbania o nasze stopy.

Zapomnij jednak o pumeksach i elektronicznych pilnikach. Droga do miękkich i zadbanych stóp może być łatwiejsza niż Ci się wydaje. Wystarczy, że zastosujesz jeden kosmetyk, który z pewnością znajduje się na Twojej półce w łazience…

Tak przynajmniej twierdzi jedna z użytkowniczek Facebooka. Kobieta podzieliła się swoim sposobem na piękne, zadbane stopy. Jej tajną bronią jest… płyn do płukania jamy ustnej.

ZOBACZ TEŻ: 4 PRZYCZYNY, PRZEZ KTÓRE TWOJA CERA WYGLĄDA NA ZMĘCZONĄ

Na jednej z facebookowych grup We Love Mrs Hinch napisała, że ta orzeźwiająca kąpiel uratowała wygląd jej stóp. Kobieta zachwalała ten sposób na szybką regenerację: To świetny sposób, który szybko zmiękcza skórę i daje niesamowity efekt.

Niestety nie wszyscy użytkownicy byli równie optymistycznie nastawieni do jej pomysłu. Wiele osób podchodziło z dużym dystansem do takiej formy pielęgnacji. Wśród członków grupy znaleźli się ochotnicy, którzy spróbowali nowej metody, ale zamiast uzyskać efekt gładkich, miękkich stóp, płyn odbarwił im skórę:

Spróbowałam moczyć stopy w płynie, ale to kompletnie się nie sprawdziło. Moje nogi zmieniły kolor na ciemnoniebieski! Nigdy więcej tego nie spróbuję

– pisała jedna z internautek.

Kolejny raz sprawdza się stwierdzenie, że nie wszystkie rady znalezione rzeczywiście działają. Prawdopodobnie lepiej zwrócić się do starych, sprawdzonych metod.

ZOBACZ TEŻ: EKSPERCI BIJĄ NA ALARM. TE KOSMETYKI MOGĄ ZNISZCZYĆ SKÓRĘ