Dla wszystkich, którzy spędzili mnóstwo czasu w drogeriach, przyglądając się kolejnej buteleczce suchego szamponu i zastanawiając się czy na pewno będzie to dobra decyzja – mamy świetną wiadomość. Oficjalnie to ten jeden kosmetyk robi światową karierę – codziennie, co sekundę, ktoś wybiera go spośród wszystkich innych produktów.

ZOBACZ TEŻ: ZNAMY SEKRET PIĘKNEGO WYGLĄDU JENNIFER LAWRENCE!

Według The Daily Mail suchy szampon firmy Batiste sprzedaje się w niewiarygodnie szybkim tempie – 2,25 puszki na sekundę!

Nie chodzi o to, że formuła tego suchego szamponu działa wyjątkowo rewelacyjnie. Robi dokładnie to, co powinien – wchłania nadmiar sebum. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do większości suchych szamponów, które sprawiają, że włosy pozostają lepkie i mokre (lub zwyczajnie nie dają żadnych widocznych rezultatów) formuła Batiste wykorzystuje skrobię ryżową do wchłaniania zanieczyszczeń, jednocześnie zagęszczając włókna włosa.

Jedynym minusem szamponu jest formuła oparta na proszku (co jednocześnie sprawia, że produkt działa tak dobrze). Czasem po rozpyleniu pozostają widoczne białe plamki u nasady włosów. Na szczęście to nic wielkiego – po prostu przetrzyj włosy, by dobrze rozprowadzić proszek.

ZOBACZ TEŻ: MAMY TAŃSZY ODPOWIEDNIK KOSMETYKÓW FENTY BEAUTY!

Tak czy inaczej, jest to bardzo dobry i stosunkowo niedrogi kosmetyk (kosztuje około 10 zł), który zasługuje na to, by sprzedawać go co sekundę. Następnym razem nie będziesz mieć już żadnego dylematu podczas zakupów w drogerii.

Co Wy na to?