Złamany paznokieć jest w stanie popsuć nawet najlepszy humor. Paznokieć złamał się głęboko? Najważniejsze, aby zachować ostrożność, wyleczyć ranę i zapobiec zakażeniu. Specjalnie dla Ciebie wybrałyśmy najlepsze filmy instruktażowe, które pokazują jak działać w przypadku różnych złamań. Metod jest wiele, ale najważniejsze, abyś zachowała spokój.

METODA NA TOREBKĘ OD HERBATY

Opróżnij torebkę z herbaty i wytnij łatkę wielkości paznokcia. Przyklej fragment torebki, używając kleju do paznokci. Między torebką a paznokciem nie powinny powstawać bąbelki powietrza, zatem upewnij się, że całość przylega należycie. Nałóż kolejną warstwę kleju. Wygładź paznokieć pilniczkiem i pomaluj lakierem jak zwykle. Paznokieć ocalony!

ZOBACZ TEŻ: MANICURE W STYLU MEGHAN MARKLE TO HIT! WIEMY, JAKICH LAKIERÓW UŻYWA! (FOTO)

METODA NA… KLEJ

Specjaliści nie są fanami kleju do paznokci, ponieważ większość z nich zawiera akrylany, czyli związki chemiczne, które są najczęstszą przyczyną alergicznego zapalenia skóry. Zostały nawet nazwane kontaktowym alergenem roku 2012! Jeśli jednak uważasz, że klej to jedyna opcja, postępuj ostrożnie i upewnij się, że nie masz żadnej alergii.

METODA NA PLASTIK

Naturalne paznokcie są piękne, ale jeśli chodzi o złamania, musisz podjąć odważną decyzję. Ten film instruktażowy podpowie Ci, jak aplikować sztuczne paznokcie, tak aby wyglądały naturalnie.

ZOBACZ TEŻ: MINIMALISTYCZNY MANICURE- 40 NAJPIĘKNIEJSZYCH INSPIRACJI I WZORÓW! (FOTO)

Jakie są Wasze sposoby?