Czy zauważyłaś, że za każdym razem, kiedy pojawiają się pierwsze przymrozki, Twoja skóra twarzy staje się podrażniona, zaczynają pojawiać się zaczerwienienia i suche plamy? Uczucie napiętej skóry to wyraźny znak, że nadszedł czas, by rozpocząć nowe procedury pielęgnacji i przestawić się na sprytne zimowe triki, które pomogą nawilżyć i odbudować barierę ochronną – od suplementów, które zapewnią wewnętrzne odżywienie, aż po składniki aktywne, które musisz dodać do swojej kosmetyczki. Poznaj najlepsze triki na suchą skórę.

Nawet jeśli na co dzień Twoja skóra nie ma tendencji do przesuszania, szanse na to, że stanie się mniej elastyczna, są dosyć spore. Ale co tak naprawdę powoduje, że w okresie zimowym nasza cera szybciej się przesusza? Skóra na twarzy jest o wiele bardziej wrażliwa i przez to bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

ZOBACZ TEŻ: OTO, DLACZEGO CIĄGLE WYPADAJĄ CI WŁOSY. NA SZCZĘŚCIE WIEMY, JAK TO ZATRZYMAĆ!

Kiedy zaczynają się pierwsze przymrozki, rzeczą, którą robi każda z nas jest podkręcenie ogrzewania. Niestety suche powietrze unoszące się w powietrzu nie działa korzystnie na naszą skórę, kradnąc z niej cenne nawodnienie.

Do tego, gdy centralne ogrzewanie osiąga coraz wyższy stopień, a temperatura na zewnątrz stale spada – takie wahania nie są najlepsze dla skóry. Naturalna bariera i zdolność do zatrzymywania wilgoci mogą szybko ulec pogorszeniu.

Dlatego tak ważne jest dbanie o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia – sprytnym trikiem jest nałożenie wilgotnego ręcznika na kaloryfer albo pozostawienie miseczki z wodą w jego pobliżu. Wygodnym, ale trochę droższym sposobem jest zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza.

Kolejną ważną sprawą jest przyjrzenie się kosmetykom, których używamy do oczyszczenia naszej twarzy. W okresie zimowym lepiej zamienić mocne środki złuszczające na bardziej delikatne formuły, które nie pozbawią skóry jej naturalnych olejów i nie zaburzą równowagi poziomu ph.

ZOBACZ TEŻ: GŁADKA SKÓRA, BEZ ZASKÓRNIKÓW I ZMARSZCZEK? TEN ZABIEG CI TO ZAGWARANTUJE!

Po oczyszczeniu cera nie powinna być napięta. Jeśli tak się dzieje, to dla Ciebie znak ostrzegawczy. Jeśli Twoja skóra już jest sucha naprawdę nie potrzebujesz dodatkowego złuszczania, które spowoduje jej podrażnienie, dlatego odstaw na bok szczotki czyszczące i mocne peelingi.

I zaopatrz się w odżywczy krem z dużą ilością przeciwutleniaczy – kwas hialuronowy, gliceryna oraz ceramidy mają kluczowe znaczenie w utrzymaniu nawilżenia skóry.

Co wy na to?