Przyczynami źle nawilżonej skóry są m.in. szkodliwe czynniki atmosferyczne (wiatr, słońce), klimatyzowane pomieszczenia, stres, nieodpowiednia dieta. Co druga kobieta w Polsce ma nieodpowiednio nawilżoną skórę, a co najgorsze nie mają świadomości, że ich skóra jest źle pielęgnowana, bo przecież wsmarowują w siebie mnóstwo kremów i balsamów. Zatem dlaczego codzienne nawilżanie nie wystarczy?

Większość wody, którą czerpie naskórek, znajduje się w głębokich warstwach skóry, do których kremy niestety nie docierają. Jeżeli zaniedbamy głębokie warstwy skóry, to możemy szybko spodziewać się zmarszczek.

Jak temu przeciwdziałać, czyli jak uzupełniać wodę w tych niewidocznych dla oka miejscach? Pomocą służą kapsułki Capivit HydroContorl, które mają właściwości pielęgnacyjne od wewnątrz. Zawierają one olej z nasion ogórecznika oraz witaminy Ai E. Efekty stososwania tej kuracji widoczne są już po około 1 miesiącu, a są nimi: zdecydowanie lepszy wygląd skóry twarzy i poziomu jej nawilżenia. Warto dodać, że podobne suplementy można stosować codziennie, przez długi czas, bez obaw szkodliwego działania.

Jak jeszcze możemy pomóc naszej skórze, aby była odpowiednio nawilżona? Zapamiętajcie kilka poniższych zasad.

1. Skóra potrzebuje nawilżenia przez cały rok.

2. Woda (min. 1,5 litra dziennie) powinna być stałym elementem Waszej diety.

3. Prawidłowo myjcie skórę. Niestety niektóre kosmetyki naruszają jej barierę ochronną i tym samym wysuszają. Do odpowiedniej pielęgnacji polecamy kosmetyki myjące Dove, które w 1/4 zawierają krem nawilżający, którego składnikami jest m.in. gliceryna mająca zdolność zatrzymywania wody.

4. Nawet jeżeli skóra nie wygląda na suchą może być odwodniona, dlatego stosujcie codziennie po myciu balsam lub krem, aby zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia.

5. To nieprawda, że tłusta skóra nie wymaga dodatkowego nawilżenia. Trzeba po prostu wybierać kosmetyki o lekkiej konsystencji. Wybierając je zwracajcie uwagę na opakowanie – powinna tam znaleźć się informacja, że nie są kamedogenne, czyli nie blokują porów.

6. Po myciu skóry natychmiast ją osuszaj. Po kontakcie z wodą tracimy wilgoć wyjątkowo szybko. Dlatego ważne, aby w ok. 10 sekund po myciu zabezpieczamy naskórek warstwą kosmetyku, który stanowi naturalną barierę dla parowania. Po codziennej kąpieli warto też wsmarować w wilgotną skórę oliwkę dla niemowląt, a dopiero później się wytrzeć. Z kolei do twarzy przykładamy lekko ręcznik (nie trzemy!), po czym wklepujemy krem. To zapobiega utracie wody.