Pielęgnacja stóp w okresie zimowym zazwyczaj schodzi na dalszy plan. Zazwyczaj specjalną opieką otaczamy skórę, stosując gęste emolienty, nakładamy nawilżające maseczki na twarz i smarujemy dłonie kremem. Ale mimo że zimą chowamy stopy w grubsze skarpetki i zabudowane buty, to nie oznacza, by zająć się nimi dopiero, gdy przyjdą cieplejsze dni. Oto sprawdzone, domowe sposoby na popękane i suche pięty.

Maseczka z kiwi. Idealna na zimę

Pierwszym rozwiązaniem jest ekspresowa maseczka z aspiryny. Rozgnieć dwie tabletki, dodaj sok z cytryny i wymieszaj z odrobiną wody. Tak przygotowaną miksturę nałóż na pięty. Następnie załóż grube skarpetki i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie zrób peeling i nałóż krem do stóp.

Innym sposobem jest prosta maseczka z banana i awokado. Wystarczy, że rozgnieciesz pół dojrzałego awokado i jednego, całego banana. Tak powstałą mieszankę nałóż na pięty na około 20 minut i spłucz wodą. Stopy staną się przyjemnie miękkie i gładkie.

Maska z cytrusów na piękną skórę. Idealna gładkość podczas zimowych miesięcy

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi stopami latem już teraz zacznij myśleć o ich pielęgnacji. Wystarczy, że raz w tygodniu nałożysz grubą warstwę ulubionego balsamu i zabezpieczysz całość miękkimi bawełnianymi skarpetkami.

Warto też zadbać o dokładne oczyszczenie i złuszczenie skóry stóp. W tym celu możesz przygotować prosty peeling – wymieszaj łyżkę brązowego cukru i oliwy z oliwek. Możesz dodać odrobinę soku z cytryny. Peeling wcieraj okrężnymi ruchami, najlepiej tuż po kąpieli, kiedy skóra jest przyjemnie miękka. Regularnie wykonywany pomoże utrzymać pięty w dobrej kondycji.