Niezależnie od typu cery, wypryski, zaskórniki i drobne niedoskonałości mogą pojawić się na naszej skórze. Aby zminimalizować ich wygląd i szybko zaleczyć problem warto sięgnąć po naturalne metody. Są bezpieczne i łatwe w samodzielnym przygotowaniu.

Jak pozbyć się wyprysków – naturalne metody na gładką skórę

Istnieje wiele naturalnych, roślinnych receptur, które skutecznie leczą wypryski i drobne krostki. Jedną z nich jest zielona herbata, która posiada właściwości przeciwzapalne. Jest pełna substancji organicznych, które skutecznie działają w walce z bakteriami oraz przeciwutleniaczy.

Tej rośliny możesz nie znać, a jest świetna dla cery naczynkowej

Zaparz zieloną herbatę, poczekaj aż ostygnie. Następnie zanurz w esencji bawełniany wacik i przetrzyj delikatnie skórę.

Olejek z drzewa herbacianego to także skuteczna pomoc na wypryski. Dzięki właściwościom przeciwdrobnoustrojowym i przeciwzapalnym pomaga szybko zagoić stany zapalne skóry. Pamiętajmy jednak, by przed aplikacją na skórę rozcieńczyć go z odrobiną wody.

Lecznicze działanie rumianku sprawia, że rumianek skutecznie minimalizuje wypryski i pomaga w szybszym pozbyciu się stanów zapalnych. Jest też pomocy w leczeniu przebarwień.

Zaparz dwie torebki rumianku, poczekaj aż ostygnie i aplikuj na oczyszczoną skórę za pomocą bawełnianego waciku.

Ocet jabłkowy pełen kwasów organicznych doskonale sprawdzi się w leczeniu trądziku oraz minimalizowania blizn i przebarwień.

Peelingi solne – czym różnią się od cukrowych. Poznaj ich pełne zastosowanie + stwórz je sama!

Wymieszaj ocet jabłkowy z wodą w proporcji 1:3 i nałóż na skórę, po odczekaniu kilku minut zmyj letnią wodą.

Dieta na trądzik

Aby zminimalizować problem pojawiających się wyprysków warto wzbogacić dietę o produkty bogate w cynk. Znajdziesz go w migdałach i orzechach nerkowca. Możesz też spróbować suplementów diety. Cynk neutralizuje działanie wolnych rodników, przyspiesza regenerację skóry i hamuje stany zapalne. Z kolei produkty o wysokiej zawartości cukru, słone przekąski i żywność wysokoprzetworzona mają negatywny wpływ na skórę.