Z końcem lata na naszym rynku pojawiła się nowa marka cenionych skandynawskich kosmetyków. Atopik to pochodzące z Finlandii naturalne dermokosmetyki dedykowane osobom z problemem wrażliwej skóry. Obecnie w Polsce dostępne są dwie linie – Sensitive oraz Anti-Age.

Zasadniczym składnikiem produktów serii Sensitive jest fiński owies organiczny, który zawiera wyjątkowe bogactwo składników odżywczych, dzięki czemu łagodzi podrażnienia oraz odżywia suchą i delikatną skórę. Dodatkowo sprzyja zachowaniu jej prawidłowego nawilżenia. Drugim głównym składnikiem kosmetyków tej linii są prebiotyki, wzmacniające funkcje bariery ochronnej skóry i zapewniające ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Sekret urody Skandynawek. Oto na czym opiera się ich rutyna pielęgnacyjna

linia sensitive_marka Atopik_2 źródło: Atopik

Seria Anti-Age została stworzona z myślą o skórze dojrzałej. Skuteczność kosmetyków tej linii oparta jest na przeciwutleniaczach i aminokwasach zawartych w podstawowym składniku – dzikorosnących fińskich jagodach. Dodatkowo formuła wzbogacona została o kwas hialuronowy, często nazywany eliksirem młodości.

Minimalizm w pielęgnacji. Przegląd kosmetyków skandynawskich, które warto znać

Firma Naviter – producent kosmetyków marki Atopik, założona została w 2012 roku przez Anni Linnavirta’e, która ze względu na problemy skórne nie mogła dobrać kosmetyków odpowiednich dla siebie. Doświadczenie zdobyte w branży medycznej pozwoliło założycielce marki przeprowadzić liczne badania i opracować własne unikalne składy, dzięki czemu marka specjalizuje się w naturalnych, profesjonalnych i aptecznych kosmetykach, a wszelkie receptury opracowywane i przygotowywane są we własnych zakładach produkcyjnych.

linia anty-age_marka Atopik_2 źródło: mat.pras

Dzięki wyjątkowym warunkom pogodowym panującym w Finlandii wszystkie substancje wykorzystywane do produkcji kosmetyków, wyróżniają się bogactwem składników odżywczych
i łagodzących, a staranny dobór wysokiej jakości surowców sprawia, że kosmetyki Atopik są niezwykle skuteczne, a zarazem dobrze tolerowane przez delikatną i wrażliwą skórę.

Wszystkie skandynawskie dziewczyny noszą ten jeden typ butów w zimę. Ładne?

Co więcej, substancje wspomagające zawarte w kosmetykach wyróżniają się stuprocentowo naturalnym składem, opartym na produktach pochodzenia roślinnego, potwierdzonym certyfikatem FI-Natura. Są to kosmetyki w pełni wegańskie, co oznacza, że nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego takich jak: mleko, miód, wosk pszczeli, serwatka czy szelak, i w żadnej fazie produkcji nie były testowane na zwierzętach, o czym świadczy certyfikat Leaping Bunny.

linia anty-age_marka Atopik źródło: mat.pras