Anna Lewandowska wie, jak zmotywować do ćwiczeń i poprawić samopoczucie. Młoda mama nie zwalnia tempa i już szykuje nowe projekty. Oprócz pomysłów na treningi na jej blogu Healthy Plan By Ann często pojawiają się wpisy dotyczące diety, a także przepisów na naturalne kosmetyki.

Anna Lewandowska zaskakuje kolejnym projektem. Trzeba przyznać, że nie marnuje czasu

Anna Lewandowska zachęca do naturalnej pielęgnacji

Jednym z ostatnich tematów, który został poruszony na stronie trenerki są korzyści ze stosowania dzikiej róży.

Kwiaty dzikiej róży zachwycają nas swoim pięknym zapachem i wyglądem. Krzew ten kwitnie zazwyczaj w czerwcu. Dojrzałe owoce o barwie pomarańczowoczerwonej są natomiast zbierane od jesieni do zimy. W naszej kuchni sięgamy po nie zazwyczaj ze względu na cenne walory smakowo-zapachowe zupełnie zapominając o ich korzystnym wpływie na nasze zdrowie. Dzisiejszy post ma przypomnieć Wam właściwości jakie posiadają płatki i owoce dzikiej róży.

Owoce dzikiej róży warto stosować w diecie, ponieważ są źródłem witaminy C oraz składników mineralnych. Z kolei z nasion i płatków powstaje olejek, który ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji.

Dzika róża jest także szeroko stosowana w kosmetologii. Z płatków róży i nasion otrzymuje się olejek różany, stosowany w aromaterapii i perfumerii. Olejek ten wykazuje działanie przeciwzapalne, chroni, rozjaśnia, naturalnie uelastycznia i odżywia zmęczoną skórę. Z tego względu polecam go szczególnie osobom z cerą wrażliwą i naczynkową a także osobom narażonym na intensywne działanie promieni słonecznych.

To nadal nie jedyne korzyści ze stosowania olejku z dzikiej róży. Ten naturalny kosmetyk sprawdzi się również w pielęgnacji włosów:

Ważną własnością oleju różanego jest hamowanie procesów starzenia oraz regeneracja skóry. Olejek różany można ponadto wykorzystywać jako kosmetyk do  pielęgnacji włosów.

Anna Lewandowska pisze o ofiarach przemocy domowej podczas kwarantanny: „Serce mi pęka”

Na koniec wpisu trenerka zachęca do stosowania naturalnych kosmetyków oraz wykorzystania dzikiej róży w codziennej diecie.