Cera wrażliwa to problem, który dotyka wielu osób. Niezależnie od rodzajów skóry (np. cera sucha, mieszana i tłusta), od wieku (cera młoda, dojrzała) czy płci, objawy nadwrażliwości dotyczą dziś prawie każdego, bo ponad 60% ludzi na świecie!

Czy ty też masz cerę wrażliwą?

Coraz więcej czynników zewnętrznych takich jak nasłonecznienie, wiatr, nagłe zmiany temperatury, zanieczyszczenie powietrza lub agresywne składniki kosmetyków wpływa negatywnie na naszą skórę. Powodują wrażliwość skóry – zaczerwienienie, suchość, swędzenie i łuszczenie. Nadreaktywność skóry powodują też stres, leki, wysoko przetworzona żywność, ostre przyprawy czy zmiana stylu życia. Oprócz klasycznych i widocznych objawów w postaci wystąpienia czerwonych lub suchych plam, czy łuszczenia się naskórka, odczuwamy szereg subiektywnych reakcji takich jak swędzenie, pieczenie, mrowienie, uczucie ściągnięcia. Wszystkie te dolegliwości powodują duży dyskomfort, chcemy im szybko zaradzić, zaczyna się więc poszukiwanie skutecznych kosmetyków, które będą mogły zlikwidować problem.

Czy cera naczynkowa to twój problem?

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi także z powodu cery naczynkowej. Na skórze widać liczne „pajączki” i rumieńce, spowodowane przez rozszerzające się i pękające naczynka krwionośne. Cera naczynkowa cechuje się dużą wrażliwością i gwałtownymi reakcjami na zmieniające się czynniki zewnętrzne. Tę reaktywność skóry można jednak kontrolować i wyciszać.

Kosmetyki do cery wrażliwej i naturalnej

Na rynku można znaleźć wiele preparatów, które obiecują złagodzenie nieprzyjemnych syndromów, ale w przypadku cery wrażliwej ważne jest by działać długofalowo i zadbać nie tylko o maskowanie objawów, ale także o wzmocnienie skóry i zapobieganie nadreaktywności w przyszłości. Warto sięgnąć po produkty naturalne, szczególnie te stosowane w medycynie naturalnej. Ostatnio naukowcy odkryli unikalne właściwości rośliny pochodzącej z Azji – Kali Musli. Okazało się, że jest ona nieoceniona w odbudowie funkcji barierowej skóry, która stanowi tarczę obronną przed szkodliwymi czynnikami. Kali Musli wzmacnia kondycję skóry wrażliwej, zmniejsza nadreaktywność i wzmacnia naczynka.
To remedium dla skóry naczynkowej i wrażliwej!

Kali Musli w serii Orientana

Kali Musli jest bazą wyjątkowej serii kosmetyków dedykowanych cerze wrażliwej i naczynkowej, stworzonych przez polską markę kosmetyków naturalnych Orientana. Seria Kali Musli była testowane na osobach z cerą wrażliwą i naczynkową.
To cztery niezbędne kosmetyki:

Naturalny Płyn Micelarny Kali Musli, 150ml

Działa on bardzo delikatnie, ale skutecznie i poradzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs. Nie zaburza przy tym naturalnych funkcji ochronnych skóry, a wspiera łagodzenie podrażnień i zmiękcza naskórek. Zawiera ponad 98% składników naturalnych.

Krem Kali Musli do twarzy na dzień, 50ml

Pełni przede wszystkim rolę ochronną dla cery wrażliwej i naczynkowej. Zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych przez cały dzień, a przy tym idealnie sprawdza się pod makijaż. Sprawia także, że skóra staje się miękka i rozświetlona, a także regeneruje drobne uszkodzenia naskórka. Zawiera ponad 98% składników naturalnych.

Kojąca Kuracja Kali Musli na noc, 50ml

Gdy skóra wrażliwa i naczynkowa regeneruje się po trudach całego dnia, kuracja na noc przyniesie jej prawdziwe wyciszenie i pomoże zredukować powstałe w ciągu dnia zaczerwienienia. Kuracja działa także odżywczo, mocno nawilża i ujędrnia skórę. Zawiera ponad 98% składników naturalnych.

Peeling Enzymatyczny Kali Musli, 50ml

Cera wrażliwa i naczynkowa źle reaguje na wszelkie czynniki drażniące, ale nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z peelingów, które mają za zadanie wspomóc skórę w odnowie. Peeling Peeling Enzymatyczny Kali Musli nie zawiera drobinek, mechanicznie ścierające naskórek, ale naturalne enzymy z ananasa i papai, które złuszczają, wygładzają i rozjaśniają cerę. Ekstrakt z Kali Musli wycisza skórę i regeneruje. Zawiera ponad 99% składników naturalnych.

*artykuł promocyjny