Kozieradka to roślina, która w kosmetyce jest znana z właściwości korzystnie wpływających na kondycję włosów. Zazwyczaj jest stosowana pod postacią ziołowej wcierki, która pomaga odżywić i wzmocnić pasma. Ale nie jedyne sposoby wykorzystania kozieradki. To roślina, która może wpłynąć pozytywnie na wygląd piersi – to przepis na powiększenie i ujędrnienie piersi. Oto jak zastosować napar z kozieradki.

Kozieradka pospolita to roślina, która pochodzi z Azji i Europy Wschodniej. Inne nazwy, pod którymi możemy ją spotkać to fenegryka, greckie siano lub kozioroźnik. Posiada w sobie wiele cennych składników – witamin i minerałów. Jest też znana z tego, że ma w sobie spore ilości białka. Zanim poznano jej właściwości lecznicze i pielęgnacyjne, była wykorzystywana jako pasza dla bydła. Jest rośliną jednoroczną, która kwitnie na przełomie czerwca i lipca. Ma wówczas charakterystyczny żółty kolor kwiatów, jednak jej zapach jest dosyć mdły.

Genialny przepis na uzyskanie opalenizny i ujędrnienie ciała. Przygotuj balsam w kostce!

Kozieradka na powiększenie i ujędrnienie biustu

Roślina  wykazuje właściwości oczyszczające, antyseptyczne, a nawet przeciwnowotworowe. Dodatkowo, jest też naturalną kuracją na ujędrnienie i powiększenie piersi. A wszystko dzięki wysokiemu stężeniu fitoestrogenów, które są obecne w nasionach kozieradki. Wspomagają one prawidłowe działanie gruczołów piersiowych i mogą przysłużyć się do powiększenia biustu w pewnym stopniu.

Dodatkowo, napar z nasion kozieradki poprawia libido oraz pomaga przeciwdziałać nowotworowi piersi. Fitoestrogeny to naturalny zamiennik żeńskiego hormonu – estrogenu. To właśnie on wpływa na poprawę wyglądu piersi. Są jędrne, gładkie, a przez to wyglądają na pełniejsze. Poprawia się ich kształt i wygląd.

Co jeść, aby nasza skóra była promienna? Zobacz, co powinnaś włączyć do swojej diety!

Powiększenie i ujędrnienie biustu – napar z nasion kozieradki

2 łyżki nasion kozieradki zalej wodą i podgrzej na palniku. Kiedy napar zacznie wrzeć, zdejmij go z ognia i pozostaw do ostudzenia na całą noc. Następnego dnia możesz użyć go do masażu piersi. Zabieg można powtarzać nie częściej niż co dwa dni.

Naparu z kozieradki nie mogą stosować kobiety, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub mają problem z krzepliwością krwi.