Jednym z etapów rutynowej pielęgnacji skóry jest złuszczanie. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to czynność, którą prawdopodobnie każda z nas stosuje regularnie, ale sytuacja trochę się komplikuje, kiedy mówimy o złuszczaniu w kontekście paznokci. Okazuje się jednak, że to właśnie w tym tkwi sekret ich pięknego wyglądu.

ZOBACZ TEŻ: SPIDER GEL CZYLI PERFEKCYJNE LINIE. TO NAJNOWSZY SPOSÓB ZDOBIENIA HYBRYD

W tym zadaniu najważniejszą rolę odgrywa kwas glikolowy. Paznokcie składają się z warstw, a niektóre z nich są po prostu obumarłe. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, m.in. odwodnieniem, zmianami temperatury, chemikaliami – w tym procesie dużą rolę odgrywa też zmywacz do paznokci – tłumaczy Dana Stern dermatolog specjalizująca się w pielęgnacji paznokci.

W efekcie paznokcie nie różnią się zbytnio od skóry, która również może być sucha i szorstka. Według ekspertki sytuacja, w której warstwy paznokci ulegają uszkodzeniu może przyczynić się do powstawania przebarwień – szczególnie żółtych plam, które tworzą się, kiedy zbyt długo przetrzymamy lakier na płytce paznokcia.

Te wszystkie problemy można rozwiązać za pomocą złuszczania. Kwas glikolowy jest skutecznym środkiem odmładzania paznokci. tłumaczy dermatolog i dodaje, że terapia kwasami powinna być wykonywana nie częściej niż raz w tygodniu. To sposób na szybką odnowę i poprawę wyglądu płytki paznokcia.

ZOBACZ TEŻ: GORĄCY TREND W STYLIZACJI PAZNOKCI. CZY FOOD MANICURE MOŻE BYĆ APETYCZNY?

Ale ta metoda nie jest jeszcze do końca znana, dlatego też lepiej porozmawiać ze swoim dermatologiem, który pomoże ustalić stężenie i zaleci odpowiednią długość terapii.

Co Wy na to?