Cellulit jest problemem, z którym zmaga się każda z nas. Jest wiele sposobów, aby z nim walczyć, jednak która z metod jest najskuteczniejsza? A może trzeba zastosować kilka z nich, by efekty były widoczne?

Nawodnienie

To jest klucz do większości problemów, które mamy z naszą skórą. Wiele z nas nie dba o odpowiednie spożywanie wody albo zaniża swoje zapotrzebowanie. Wpływ na to, ile wody powinnyśmy spożywać ma wiele czynników: wiek, płeć, dieta, temperatura i klimat oraz poziom aktywności fizycznej. Średnio przyjmuje się, że dorosła kobieta powinna pić minimum 2,5 litra dziennie, jednakże należy pamiętać, że jeśli mamy lato, a nasza aktywność jest wysoka, to zapotrzebowanie będzie o wiele większe.

„Celebrujmy kobiecość – celebrujmy prawdziwość”. O nieidealnej lalce Barbie z cellulitem

Dieta

Wpływ na cellulit ma także nasz sposób odżywiania. W swoim menu ogranicz tłuszcze i cukier, natomiast wzbogać je o warzywa, owoce i zielone liście bogate w rozpuszczalny błonnik. Możesz je przemycić w swojej diecie w postaci domowych koktajli. Warto także zadbać o detoksykację, ponieważ zakwaszenie organizmu również wpływa negatywnie na stan skóry.

Aktywność

Nie ma nic lepszego na poprawienie stanu skóry niż aktywność fizyczna. Mówi się, że najlepsze treningi antycellulitowe to pilates i joga, ale jeśli do tej pory zaniedbywałaś tę sferę, to każdy trening przyniesie efekty. A jeśli nie masz ochoty na tego typu zajęcia, możesz postawić sobie inny cel – chociażby codzienne przejście 10 000 kroków.

Wąkrota azjatycka: na cellulit, zmarszczki i trądzik. Poznaj wszystkie zastosowania

Peeling kawowy i zimny prysznic

W oby tych metodach chodzi o polepszenie krążenia krwi. W ten sposób stymulujemy komórki tłuszczowe do spalania. Zabiegi te ujędrnią i uelastycznią skórę, sprawiając że skóra będzie wyglądać o wiele zdrowiej. Po wszystkim możesz wsmarować w skórę swoje ulubione serum o działaniu antycellulitowym, które jeszcze bardziej podkręci efekty. Pamiętaj jednak, że największy wpływ na cellulit mają jednak trzy pierwsze punkty, a liczne zabiegi kosmetyczne są jedynie dodatkami.