Marka The Ordinary jest bardzo popularna w Polsce w kręgach kobiet i mężczyzn, którzy szukają kosmetyków o prostym i jak najbardziej naturalnym składzie. Szczególnie polecane są osobom, które borykają się z problematyczną cerą. Firma The Ordinary ma w swojej ofercie proste kosmetyki, które mają kliniczną skuteczność, nie pachną i nie mają dziwnych kolorów. Producent stawia przede wszystkim na skuteczność i odpowiednie działanie, pomijając kwestię wyglądu. Nawet opakowania są bardzo minimalistyczne, co też przyniosło im instagramową popularność.

ZOBACZ TEŻ: TA NIEPOZORNA CZYNNOŚĆ, KTÓRĄ ROBIMY CO WIECZÓR MOŻE POWODOWAĆ TRĄDZIK!

Pierwszy raz trafiłam na nie na grupie TWARZING na facebook’u, gdzie dziewczyny polecały ich produkty. Zapewniały, że znakomicie radzą sobie z przebarwieniami, suchą skórą oraz pierwszymi oznakami starzenia. W związku z tym, że nie jest to grupa, gdzie króluje jeden producent, nie miałam powodu, by im nie wierzyć. Zamówiłam własną paczkę i przetestowałam. Wiem, że to genialne kosmetyki, które mogę polecić z ręką na sercu.

Szczególną popularnością cieszy się peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2% (rozjaśniający skórę i zmniejszający trądzik), Vitamin C Suspension 30% in Silicone (wyrównujący koloryt skóry), serum z 12% Witaminą C oraz kwas migdałowy 10% z kwasem hialuronowym. Ceny produktów oscylują w okolicach 30 zł i są naprawdę korzystne w porównaniu z przesyłką zza granicy.

ZOBACZ TEŻ: Bez makijażu nie wychodzą z domu. Ujawniamy, co starają się ukryć

W przypadku kosmetyków o klinicznej skuteczności należy jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas stosowania. Przede wszystkim trzeba uważać na słońce, nie używać wybranych w trakcie karmienia oraz ciąży. Niektóre z nich mogą wywoływać podrażnienia skórne. W takim przypadku oczywiście zaleca się przerwanie stosowania oraz konsultację z lekarzem. Marka nie zaleca też używania więcej niż 3 ich produktów w jednym momencie. Świetną rozpiskę na temat tego, jak stosować produkty The Ordinary znajdziecie na blogu .

Produkty marki The Ordinary można znaleźć na stronie internetowej Douglas.pl, na stronie Cosibella.pl, a także w sklepie stacjonarnym Cosibella. Szybko się wyprzedają, ale to tylko kolejny powód do tego, by spróbować ich skuteczności.