Tegoroczna, dwunasta już edycja najsłynniejszych mistrzostw w zdobieniu paznokci dobiegła końca, a była największą spośród dotychczasowych.

W zawodach w Londynie wzięło udział 354 uczestników z 24 krajów, a mierzyli się między innymi w kategoriach takich jak francuski manicure czy akrylowe tipsy. Rywalizacja była zacięta, bowiem jak wyznała jedna z uczestniczek Carmelina Gandolfo gazecie Daily Mail: Przyjeżdżasz zademonstrować swoje umiejętności i to, co twój kraj może zaoferować.

Najbardziej obleganą przez widzów konkurencją była Fantasy nail art czyli artystyczne zdobienie paznokci. To pokaz istnego szaleństwa i niekończących się możliwości tego, co można zrobić z paznokciami.

Oczywiście większość pomysłów przedstawia się tak wspaniale, jak niepraktycznie. Bo czy można sobie wyobrazić spacer po mieście z tipsem ze skrzynią piracką o długości dwudziestu centymetrów? Albo z mini zoo?

Zobaczcie kilka skanów prezentujących pomysły zespołów. Fotorelację z imprezy znajdziedzie na stronach Daily Mail oraz Lemondrop.