Stylizacja brwi wielu sprawia problemy – jeden niewłaściwy ruch i katastrofa gotowa. Tymczasem to one najbardziej przykuwają uwagę w naszej twarzy, dlatego niemal każda z kobiet ma na ich punkcie lekką obsesję. Chcemy, by były idealnie wyregulowane i delikatnie podkreślone, bo właśnie takie, są najpiękniejszą ramą dla naszych oczu.

DZIĘKI TYM SPOSOBOM, TWOJE BRWI STANĄ SIĘ CIEMNIEJSZE

Niestety, czasami oddajemy je w nieodpowiednie ręce lub same robimy im krzywdę, nadmiernie wyrywając, a w efekcie otrzymujemy, krzywe, zbyt chude, czy też „dziurawe” brwi. To najgorszy koszmar kobiet, któremu towarzyszy morze łez i cała masa frustracji.

Co robić, gdy przydarzy się i nam?

Przede wszystkim – nie panikuj. Mleko już się rozlało, teraz musisz je posprzątać. Uzbrój się w cierpliwość i skup się na przyspieszeniu wzrostu włosków. Co prawda nie sprawisz, że odrosną w jeden dzień, ale możesz zrobić kilka rzeczy, które znacząco przyspieszą ten proces.

OTO JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ TWÓJ IDEALNY KSZTAŁT BRWI DOBRANY DO KSZTAŁTU TWARZY

Jedną z najbardziej skutecznych metod na przyspieszenie wzrostu włosków i ich zagęszczenie, jest smarowanie brwi olejkiem rycynowym. Ten naturalny olej naprawdę może zdziałać cuda, jeśli dwa razy dziennie będziesz wmasowywać go w swoje brwi. Przyciemni włoski, dając złudzenie, że są gęstsze i odżywi skórę, stymulując wzrost włosków. Jego działanie możesz też wzmocnić olejkami eterycznymi – lawendowym i rozmarynowym, które uspokoją podrażnioną zabiegiem skórę, odżywią ją, a także poprawią kondycję włosków.

Kolejnym skutecznym sposobem na przyspieszenie tego procesu jest picie kolagenu w proszku. Jest on głównym budulcem włosów, a zatem dostarczenie go organizmowi nie tylko wzmocni włoski, ale także przyspieszy ich wzrost.

MOCNY TREND W PIELĘGNACJI. SZCZYPANIE BRWI – NOWOŚĆ, KTÓRA ZASTĄPI DROGIE KREMY

I najważniejsze – daj brwiom spokój. Nie reguluj ich na własną rękę, wstrzymaj się też z wizytą w salonie. Wyrywanie włosków podrażnia skórę, co znacząco spowalnia ich wzrost. Chcąc więc na nowo cieszyć się gęstymi brwiami, daj im odpocząć. Wypoczęta skóra i odżywione olejami włoski, szybko ci się odwdzięczą.

A w czasie, kiedy będziesz czekać na ich odrost, możesz sięgać po doraźne rozwiązanie, jakim jest makijaż. Wystarczy, że cieniem lub kredką delikatnie uzupełnisz braki w brwiach.