Zimne powietrze, mróz i wiatr, gdy dopada nas zimowa pogoda, usychamy z tęsknoty za latem, ale w tak mroźne dni usycha również nasza skóra, która z dnia na dzień zostaje pozbawiona cennego nawilżenia. Staje się sucha, łuszcząca i zaczerwieniona. Aby nie dać się zimie i zachować gładką skórę do nadejścia wiosny wypróbuj tych kilku prostych sposobów.

ZOBACZ TEŻ: SKŁADNIK KTÓRY ZMIENI KĄPIEL W OCZYSZCZAJĄCY RYTUAŁ. NA PEWNO MASZ GO W DOMU!

Pamiętaj o utrzymaniu wilgoci w powietrzu

Aby zapobiec suchości skóry zainwestuj w dobry nawilżacz powietrza. To dobry sposób na przywrócenie odpowiedniego poziomu wilgoci w domu, zwłaszcza dla tych osób, które lubią ciepło i często podkręcają kaloryfery.

Używaj łagodniejszych kosmetyków

Kluczem do zachowania gładkiej skóry jest używanie delikatnych środków myjących, które nie usuwają wody ze skóry. Najlepiej wyposażyć swoją kosmetyczkę w produkty bogate w cerami Dy, które silnie nawilżają i odbudowują barierę lipidową skóry.

Unikaj gorących kąpieli i pryszniców

Wbrew pozorom gorące kąpiele to wcale nie najlepszy pomysł. Zbyt gorąca woda wcale nie działa dobrze na nasza skórę, a tak naprawdę doprowadza do jej wysuszenia. A jeśli skóra zaraz po wyjściu z wanny nie zostanie nawilżona odżywczym balsamem lub mleczkiem, może to doprowadzić do powstawania podrażnień, zaczerwień, a nawet do egzemy.

ZOBACZ TEŻ: Z TYMI KOSMETYKAMI KONTUROWANIE TWARZY ZROBISZ BEZ PROBLEMU I BEZ PLAM[PRZEGLĄD]

Mniej złuszczania

Jeśli chodzi o stosowanie peelingów w zimie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę wszystko zależy od tego w jakiej kondycji jest Twoja skóra. Jeżeli czujesz, że jest mocno wysuszona, w takim wypadku zaleca się ograniczenie kosmetyków złuszczających. Częstym błędem jest również mylenie kremu nawilżającego z natłuszczających – z mroźne dni o wiele lepiej sprawdzi się ten drugi. Odbuduje warstwę hydrolipidową i ochroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Co Wy na to?