Stosowanie wody z solą to jedna z najnowszych metod walki z trądzikiem. O nowym trendzie zrobiło się głośno za sprawą TikToka. Jedna z użytkowniczek tej popularnej platformy nagrała filmik, w którym pokazuje rezultaty domowej kuracji. Czy mycie twarzy wodą z solą faktycznie wpływa na poprawę stanu skóry i pomaga zniwelować stany zapalne i wypryski?

Użytkowniczka TikToka leacrylics postanowiła podzielić się swoim najnowszym odkryciem. Dziewczyna wyjaśniła, że postanowiła wypróbować kurację ze słoną wodą po tym, jak zauważyła, że w okresie wakacyjnym, gdy często kąpię się w słonym morzu, jej cera zaczyna robić się gładsza, a stany zapalne skóry nie pojawiają się tak często, jak zazwyczaj. Rozpuszczam łyżeczkę [soli] w połowie szklanki wody i spryskuję tym skórę każdego wieczora – wyjaśniła.

Trądzik na plecach i dekolcie – jak skutecznie go zwalczyć i cieszyć się piękną skórą latem

Korzyści ze stosowania słonej wody na twarz

Słona woda, w niektórych przypadkach, może mieć korzystne działanie na skórę. Wpływa na jej wygładzenie, rozjaśnienie oraz pomaga zmniejszyć nadmiar sebum. Wśród innych korzyści można zaliczyć głębokie oczyszczenie porów skóry, czego efektem ubocznym jest zmniejszenie czestotliwości pojawiania się wyprysków. Należy jednak pamiętać o tym, by sporządzić mieszankę z solą morską, która w swoim składzie posiada wiele cennych minerałów.

Mycie twarzy wodą z solą. Jak słona woda wpływa na trądzik

Mycie twarzy słoną wodą zyskuje sporą popularność dzięki TikTokowi. Wiele osób, które wypróbowało tę metodę twierdzi, że pomaga ona pozbyć się zaczerwienienia skóry, zmniejsza widoczność trądziku i łagodzi stany zapalne.

Eksperci podchodzą jednak dosyć sceptycznie do tego pomysłu. Chociaż sól zawiera w sobie wiele cennych minerałów, takich jak: cynk, wapń, magnez, potas i żelazo oraz wykazuje działanie antybakteryjne, może także mocno wysuszyć skórę. A oprócz tego mycie twarzy wodą z solą prowadzić może do uszkodzenia bariery skórnej, podrażnienia cery, a nawet pogorszenia stanów zapalnych. Dlatego mieszanka wody z solą nie jest zalecana szczególnie osobom, których cera jest wrażliwa i ma tendencję do szybkiego przesuszania.

Pokarmy, których musisz unikać, jeśli walczysz z trądzikiem

Jeśli jednak zdecydujesz się na zastosowanie mieszanki wody z solą na twarz, pamiętaj, by po zabiegu nałożyć kojący krem nawilżający, który nie zatka porów i pomoże zabezpieczyć zewnętrzną warstwę naskórka.

@leacrylics and this makes so much sense. sea salt is healing. #acne #clearskin #seasalt #fyp ♬ original sound - Leenis