Nieprawidłowo oczyszczana skóra skłonna jest do podrażnień, przesuszeń bądź do zwiększenia tendencji do jej przetłuszczania. Widoczne stają się także różnego rodzaju wypryski, dochodzi do zaburzeń warstwy hydrolipidowej. Jakich błędów nie popełniać, aby cieszyć się nieskazitelnie gładką cerą?

Co robić, a czego nie podczas zmywania makijażu. Zapomnij o wypryskach i podrażnieniach. Cera będzie świeża i przyjemnie gładka

Do najczęściej popełnianych błędów należą:

1. Zbyt częste używanie szczoteczek do mycia twarzy

Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej ma wiele korzyści. Skóra jest bardzo dokładnie oczyszczona, szczoteczka usuwa martwy naskórek, sebum i inne zanieczyszczenia. Jednak zbyt częste jej stosowanie może doprowadzić do podrażnień, wysuszenia skóry czy nasilenia rumienia. Osoby, które mają skórę naczynkową i wrażliwą, bądź skłonną do zmian trądzikowych powinny zdecydowanie uważać, aby nie nasilić problemów skórnych.

2. Zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura

Istnieje wiele mitów dotyczących idealnej temperatury. Mycie twarzy zbyt ciepłą wodą może doprowadzić do zaburzenia jej warstwy lipidowej. Zbyt zimna woda może za to niedokładnie oczyścić skóry z bakterii, dlatego letnia woda będzie najlepszym rozwiązaniem.

3. Wycieranie ręcznikiem

Zamiast wycierać twarzy ręcznikiem, warto go po prostu do niej przyłożyć bez efektu szarpania skóry.

4. Zły wybór kosmetyków

Istnieje kilka typów skóry, dlatego powinnyśmy zwracać na to uwagę przy wyborze kosmetyków. Mleczka oczyszczające przeznaczone są do cery suchej, wrażliwej i normalnej, a żele i pianki polecane do skóry mieszanej i tłustej. Dzięki dobraniu odpowiednich kosmetyków do naszej cery możemy poprawić stan skóry. Dodatkowo powinniśmy czytać składy kosmetyków, czasem używać produktów z prostym i naturalnym składem zamiast pięknie pachnących egzotycznych kosmetyków, które nie do końca odpowiadają skórze,

5. Za częste stosowane peelingów

Peeling to jeden z kilku sposobów usuwania martwego naskórka. Dobrym wyborem jednak jest peeling drobnoziarnisty, który jest zdecydowanie delikatniejszy niż peeling gruboziarnisty, przez co nie podrażnia on skóry.

„Depilacja laserowa była najlepszą decyzją w moim życiu”.

Sonda

Cera naczynkowa

Masz cerę naczynkową?