Mimo że na sklepowych półkach są dostępne od wielu lat, to jeden z najbardziej pomijanych produktów. Często zapominamy, że ta okolica jest jednym z wrażliwszych miejsc na naszej twarzy.

Jak zrobić własny krem pod oczy? To proste!

Dlaczego skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji?

Ponieważ jest ona znacznie cieńsza. Jej grubość to zaledwie 0,5 milimetra! Składa się z mniejszej liczby włókien kolagenowych i elastyny, przez co starzeje się o wiele szybciej niż reszta naszej twarzy. Skóra pod oczami jest o wiele delikatniejsza, trudno jej bronić się ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jaki jest idealny krem pod oczy?

Przede wszystkim krem pod oczy powinien mieć lekką konsystencję, która nie pozostawia filmu. W składzie nie powinny znaleźć się substancje odpowiedzialne za obkurczanie porów. I to jest właśnie jeden z powodów, dla którego nie powinno stosować się pielęgnacji do twarzy pod oczy. Skóra pod oczami wymaga przede wszystkim nawilżenia i ujędrnienia: dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się młodym wyglądem o wiele dłużej. Mało kobiet zdaje sobie sprawę, że to właśnie przez zaniedbanie tych okolic wyglądają na przemęczone i o wiele starsze.

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Przede wszystkim nie zapomnij o dokładnym demakijażu. Na oczach i w ich okolicy zazwyczaj mamy najwięcej kolorowych kosmetyków, które trzeba dobrze domyć. Nie trzyj skóry wacikiem, nie naciągaj jej. W ten sposób jedynie ją podrażnisz. Po demakijażu i oczyszczeniu twarzy warto stonizować cerę. Kolejny krok to wybrana przez Ciebie pielęgnacja. Mogą być to kosmetyki w formie serum, esencji, żeli, kremów – wybierz swoje ulubione. Produkty o gęstszej konsystencji wklepuj delikatnie serdecznym palcem. Nie wcieraj produktu!

Nowość: krem, który ochroni Twoją skórę przed smogiem

Od kiedy używać kremu pod oczy?

Nie ma dokładnego wieku, w którym powinnaś zacząć stosować kremy pod oczy. W zależności od tego, ile masz lat, powinnaś dobrać odpowiednie składniki, które zapewnią Ci pożądany efekt. Jedno jest pewne: jeśli decydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z kremami, warto od razu wybrać oddzielny produkt pod oczy.