Nie masz wzrostu ani figury modelki? Nic nie szkodzi. Zawsze możesz zostać modelką… dłoni.

Jeśli nie lubisz prac domowych, będziesz miała wygodną wymówkę – w takim zawodzie nie ma mowy o gotowaniu, sprzątaniu czy innych czynnościach, które mogą zniszczyć dłonie. Prowadzisz samochód? Musisz to robić w rękawiczkach.

Nie brzmi to szczególnie źle, prawda?

Modelki dłoni są najczęściej wynajmowane przez firmy kosmetyczne oraz do zbliżeń w filmach. Praca zdaje się być lekka, łatwa i przyjemna. Ich skóra musi być jednak nieskazitelna, chociaż każdą ewentualną niedoskonałość i tak poprawia się graficznie.

Jest też kilka wymogów dotyczących anatomii – dłonie muszą być drobne i szczupłe, bez widocznych żył, palce długie i smukłe, a paznokcie zadbane i o odpowiednim, lekko podłużnym kształcie.

Ashley Covington jest właśnie taką modelką. I – jak twierdzi – lubi swoją pracę.

– Nawilżam dłonie 20 do 30 razy dziennie – mówi. – Przez 90 procent czasu noszę rękawiczki. Jeśli to dłonie cię utrzymują (dosłownie!), musisz najpierw o nich myśleć.

Warto się jednak poświęcić, bo taka modelka może zarobić od 300 dolarów do kilku tysięcy dolarów za godzinę. Oczywiście nie pracuje przez osiem godzin dziennie.

Modelki to również z pewnym sensie aktorki. Wiele rzeczy muszą odegrać dłońmi.

– Pamiętam, jak robiłam sesję zdjęciową, podczas której musiałam podnieść cheeseburgera i zbliżyć do kamery. Chcieli, aby wyglądał najpyszniej, jak to możliwe. Zamruczałam więc „Mmm!” i chwyciłam z emocją.

Kobieta, która pozuje dłońmi, nie ma szansy na status gwiazdy. Jej dłonie to rekwizyt, a „gwiazdą” ma być produkt, który reklamuje. Jest jedynie szansa, że element jej ciała stanie się rozpoznawalny, jak było w przypadku Kimbry Hickey, której dłonie widnieją na okładce książki Zmierzch.

– Jeśli zanurzasz krewetkę w zwykłym sosie, musisz robić to widowiskowo – zapewnia Jivelle Callender, początkująca w tym zawodzie.

To chyba specyfika tego zawodu. Czy którakolwiek z Was zastanawiała się, jak „spektakularnie zanurzyć krewetkę w sosie”?

żródło: cnn / bellasugar.com