Co chwilę pojawiają się nowe produkty do pielęgnacji twarzy, szczególnie w dziedzinie anti aging nie brak innowacyjnych formuł, które mają zapewnić piękny, młody i wypoczęty wygląd. Kolejny nowy krem, serum lub maseczka, ma zrekompensować nieprzespaną noc, stres i zmęczenie. W przypadku twarzy szczególną uwagę powinnyśmy poświęcić delikatnej i cienkiej skórze wokół oczu. Jej elastyczność zmniejsza się o wiele szybciej, niż w innych obszarach. Ale zamiast wybierać się do drogerii po kolejny kosmetyk, warto czasem postawić na naturalne zabiegi – np. szczypanie brwi.

To najnowszy sposób, który jest czymś w rodzaju masażu skupiającym się na określonym obszarze – brwiach. Metoda ta wywodzi się z ajurwedyjskiej techniki masażu. Cały zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę, który poprzez punktowe naciskanie w określone miejsca wokół oczu aktywuje samouzdrawiającą moc organizmu.

OCZYSZCZANIE TWARZY TYM SPOSOBEM DA CI SKÓRĘ O JAKIEJ MARZYSZ

Oprócz tego szczypanie brwi lub inaczej masaż skóry wokół oczu ma również inne zalety – dostarcza tlen do komórek skóry, poprawia krążenie krwi i pomaga pozbyć się toksyn. Zapewnia wypoczęty wygląd, eliminuje opuchnięcia oraz delikatnie wygładza drobne zmarszczki.

Ta specyficzna technika masażu nie tylko poprawia jędrność skóry w okolicach oczu, ale również pomaga zredukować uczucie napięcia i stresu. W naszym ciele jest wiele punktów antystresowych, które można aktywować. Według tradycyjnej medycyny chińskiej jednym z nich jest miejsce między brwiami. Naciskając na ten punkt można pobudzić przepływ energii zakłócony przez stres lub brak snu. Zgodnie z tą teorią między brwiami znajduje się tzw. trzecie oko, czyli punkt energetyczny, który należy masować środkowym palcem wykonując kuliste ruchy.

JAK SKUTECZNIE POZBYĆ SIĘ CELLULITU? POZNAJ SPRAWDZONE DOMOWE SPOSOBY

A oto jak w profesjonalny sposób wykonać masaż brwi