Microblading Eybrows to ostatnio jeden z najbardziej popularnych na świecie zabiegów z zakresu pigmentacji brwi. Makijaż permanentny wykonany tą metodą pozwala na zupełne zrekonstruowanie i uzupełnianie brwi, gwarantuje bardzo naturalny wygląd. Zabieg jest w 100% bezpieczny, ponieważ wykonywany jest za pomocą sterylnych piórek składających się z płaskich łączonych igieł, wyłącznie jednorazowego użytku.

Czytaj więcej: Jak na przestrzeni lat zmieniały się brwi? (FOTO)

To propozycja dla kobiet, które marzą o pięknych brwiach, ale także świetny zabieg przed ważną uroczystością, np. ślubem!

CZYM MICROBLADING EYEBROWS RÓŻNI SIĘ OD POPULARNEJ METODY PIÓRKOWEJ?

MICROBLADING EYEBROWS - co to jest?

MICROBLADING EYEBROWS - co to jest?

Z angielskiego blade oznacza ostrze, a micro niewielki rozmiar. Microblading Eyebrows to wprowadzenie za pomocą ostrza, microblade, do warstwy kolczystej naskórka barwnika, który imituje w skórze bardzo naturalny, subtelny włos. Głębokość nacięć wynosi 0,6 – 1,2 mm.

Czytaj więcej: 6 najlepszych produktów do stylizacji brwi (FOTO)

Zabieg polega na precyzyjnym wyrysowaniu poszczególnych włosków w ramach łuku brwiowego. Każdy z nich zrobiony jest z wyjątkową dbałością. Dzięki wprowadzaniu ostrza pod kątem prostym i pozostawianiu pigmentu w warstwie kolczystej naskórka, wyrysowane włoski pomieszane z naturalnymi dają trójwymiarowy efekt, a brwi są łudząco podobne do naturalnych. Tuż po 5-10 dniach intensywność makijażu maleje, nawet do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie powinien niepokoić początkowy mocniejszy kolor.

PO ZABIEGU najważniejszym etapem jest aplikowanie na brwi specjalnej maści do smarowania tatuażu tuż po jego zrobieniu. Poza tym w ciągu pierwszych 72 godzin powinno się unikać kontaktu brwi z mydłem i wodą. Nie należy także zdrapywać pojawiających się w ciągu kilku pierwszych dni strupków, a przez 14 dni wskazane jest powstrzymanie się od wizyt w saunie, na basenie czy w solarium.

MICROBLADING EYEBROWS - co to jest?