
Mgiełki do twarzy. Czy rzeczywiście warto je jeszcze stosować?
Co znajduje się na Twoim biurku w pracy? Z pewnością jest to kubek z gorącą kawą, w jesienne dni to podstawa, tak jak krem do rąk i balsam do ust. Ale do tych podstawowych komponentów codziennego dnia, pewnie zalicza się też mgiełka do twarzy. Przecież to najlepszy sposób na szybkie odświeżenie i nawilżenie skóry w ciągu dnia.
Tajemniczy zapach – dlaczego single pachną inaczej niż osoby w związku?
Ale nie wszystkie mgiełki mają pozytywny wpływ na skórę. Zanim więc następnym razem sięgniesz po to szybkie odświeżenie, dowiedz się jak odróżnić dobre i złe kosmetyki.
Mgiełka do twarzy – co trzeba wiedzieć o tym kosmetyku?
Jeśli mgiełka nie posiada właściwości okluzyjnych (blokowanie utraty wody z naskórka) jest możliwe, że sprawy po prostu wysusza skórę. Nawet jeśli możesz poczuć orzeźwienie, tak naprawdę skóra nie utrzymuje wilgoci.
Woda może wyparować, a to sprawia, że skóra będzie bardzo sucha – a to efekt odwrotny od tego, którego szukasz. Składnikiem, którego trzeba unikać jest oczywiście alkohol, który wysusza i dodatkowo podrażnia skórę.
Piankowe mydło do rąk. Zrobisz je w 5 prostych krokach
Badania wykazały, że niektóre z tych produktów mogą tez zwiększać poziom nawodnienia skóry. Ale aby mgiełka działała skutecznie musi zawierać składniki utrzymujące wilgoć. To, co powinno się w niej znaleźć to: gliceryna i kwas hialuronowy. Te środki nawilżające zapewnią dostateczne nawodnienie skóry.
Kolejnymi składnikami, na które warto zwrócić uwagę są również: zielona herbata i ekstrakt z liści aloesu – aby ukoić podrażnienia i zminimalizować zaczerwienienia skóry.
A oto kilka polecanych mgiełek do twarzy i ciała, które odświeżą i nawilżą skórę


