Co znajduje się na Twoim biurku w pracy? Z pewnością jest to kubek z gorącą kawą, w jesienne dni to podstawa, tak jak krem do rąk i balsam do ust. Ale do tych podstawowych komponentów codziennego dnia, pewnie zalicza się też mgiełka do twarzy. Przecież to najlepszy sposób na szybkie odświeżenie i nawilżenie skóry w ciągu dnia.

ZOBACZ TEŻ: ZAPACH MOŻE PRZYSPIESZYĆ WZROST WŁOSÓW? POTWIERDZAJĄ TO EKSPERCI!

Ale nie wszystkie mgiełki mają pozytywny wpływ na skórę. Zanim więc następnym razem sięgniesz po to szybkie odświeżenie, dowiedz się jak odróżnić dobre i złe kosmetyki.

Jeśli mgiełka nie posiada właściwości okluzyjnych (blokowanie utraty wody z naskórka) jest możliwe, że sprawy po prostu wysusza skórę. Nawet jeśli możesz poczuć orzeźwienie, tak naprawdę skóra nie utrzymuje wilgoci.

Woda może wyparować, a to sprawia, że skóra będzie bardzo sucha – a to efekt odwrotny od tego, którego szukasz. Składnikiem, którego trzeba unikać jest oczywiście alkohol, który wysusza i dodatkowo podrażnia skórę.

ZOBACZ TEŻ: FRYZJERZY SPODZIEWAJĄ SIĘ, ŻE TA KOLORYZACJA ZAWŁADNIE WŁOSAMI POLEK W ZIMIE ’18

Badania wykazały, że niektóre z tych produktów mogą tez zwiększać poziom nawodnienia skóry. Ale aby mgiełka działała skutecznie musi zawierać składniki utrzymujące wilgoć. To, co powinno się w niej znaleźć to: gliceryna i kwas hialuronowy. Te środki nawilżające zapewnią dostateczne nawodnienie skóry.

Kolejnymi składnikami, na które warto zwrócić uwagę są również: zielona herbata i ekstrakt z liści aloesu – aby ukoić podrażnienia i zminimalizować zaczerwienienia skóry.

Co Wy na to?