Co znajduje się na Twoim biurku w pracy? Z pewnością jest to kubek z gorącą kawą, w jesienne dni to podstawa, tak jak krem do rąk i balsam do ust. Ale do tych podstawowych komponentów codziennego dnia, pewnie zalicza się też mgiełka do twarzy. Przecież to najlepszy sposób na szybkie odświeżenie i nawilżenie skóry w ciągu dnia.

Tajemniczy zapach – dlaczego single pachną inaczej niż osoby w związku?

Ale nie wszystkie mgiełki mają pozytywny wpływ na skórę. Zanim więc następnym razem sięgniesz po to szybkie odświeżenie, dowiedz się jak odróżnić dobre i złe kosmetyki.

Mgiełka do twarzy – co trzeba wiedzieć o tym kosmetyku?

Jeśli mgiełka nie posiada właściwości okluzyjnych (blokowanie utraty wody z naskórka) jest możliwe, że sprawy po prostu wysusza skórę. Nawet jeśli możesz poczuć orzeźwienie, tak naprawdę skóra nie utrzymuje wilgoci.

Woda może wyparować, a to sprawia, że skóra będzie bardzo sucha – a to efekt odwrotny od tego, którego szukasz. Składnikiem, którego trzeba unikać jest oczywiście alkohol, który wysusza i dodatkowo podrażnia skórę.

Piankowe mydło do rąk. Zrobisz je w 5 prostych krokach

Badania wykazały, że niektóre z tych produktów mogą tez zwiększać poziom nawodnienia skóry. Ale aby mgiełka działała skutecznie musi zawierać składniki utrzymujące wilgoć. To, co powinno się w niej znaleźć to: gliceryna i kwas hialuronowy. Te środki nawilżające zapewnią dostateczne nawodnienie skóry.

Kolejnymi składnikami, na które warto zwrócić uwagę są również: zielona herbata i ekstrakt z liści aloesu – aby ukoić podrażnienia i zminimalizować zaczerwienienia skóry.

A oto kilka polecanych mgiełek do twarzy i ciała, które odświeżą i nawilżą skórę 

mgiełka do twarzy i włosów
1

Mgiełka do twarzy i ciała

Nu Skin

74.36 zł

Kup teraz
mgiełka do twarzy
2

Mgiełka do twarzy

Nuxe

43,49 zł

Kup teraz
mgiełka nawilżająca
3

Mgiełka do twarzy aloesowo-różana

MARIO BADESCU

39,00 zł

Kup teraz