Trendy w pielęgnacji skóry zmieniają się równie szybko, co nowości w świecie mody czy makijażu. Jesteśmy coraz bardziej świadome tego, że dobry wygląd zaczyna się od zadbania o kondycję naszej skóry, dlatego co chwilę pojawiają się nowinki, które mają zapewnić nam ten efekt.

ZOBACZ TEŻ: OSOBY Z TRĄDZIKIEM NIE MOGĄ PRZESTAĆ ZACHWYCAĆ SIĘ TYM, CO POTRAFI TEN KOREKTOR!

W świecie pielęgnacji działo się już naprawdę wiele – od wampirzego liftingu, po silikonowe bańki nakładane na twarz i tajemnicze składniki dodawane do kremów. Wszystkie pojawiające się nowości mają jeden cel – uzyskanie gładkiej, promiennej cery.

Na pewno słyszałaś już o metodzie dermaplaning – to nic innego jak depilacja twarzy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jedyne czego potrzebujesz do jego wykonania to płaskie ostrze, które pomoże pozbyć się małych włosków i usunie martwy naskórek.

Cały zabieg ma na celu pozbycie się tzw. pomarańczowej zasłony czyli meszku rosnącego na twarzy (zazwyczaj występującego na policzkach i wokół linii włosów). Metoda ta zyskuje coraz większą popularność, a wiele zadowolonych użytkowników publikuje zdjęcia w Internecie pokazując w jaki sposób dermaplaning pomógł im w leczeniu trądziku.

ZOBACZ TEŻ: TEN KWAS TO KATEGORYCZNA ODPOWIEDŹ W WALCE Z TRĄDZIKIEM. SPRAWDŹ JEGO DZIAŁANIE!

Podczas zabiegu ważne jest, by utrzymywać odpowiedni kąt nachylenia ostrza (powinien wynosić 45 stopni). Początkowo trudno jest zobaczyć różnicę, ale po delikatnym przesunięciu nożyka po skórze, zbierze się jasny puch. Zwolennicy tej metody twierdzą, że ich twarz jest gładsza w dotyku i odświeżona.

Dermaplaning pomaga leczyć przebarwienia, zminimalizować wygląd blizn i trądziku (z wyłączeniem jego aktywnej postaci) oraz pomaga w zmniejszeniu widoczności zmarszczek, ujednolicając koloryt skóry i poprawiając jej jędrność.

Spróbujecie?