Tłusta cera to koszmar, z którym mierzy się wiele kobiet. To najbardziej problematyczny rodzaj cery, naprawdę trudny do opanowania, szczególnie w lecie. Jak ją skutecznie zmatowić, by uniknąć nadmiernego świecenia, a makijaż przetrwał cały dzień?

Kluczem jest odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu.

JAK DBAĆ O CERĘ Z PRZEBARWIENIAMI? PODSTAWA TO DOBRA PIELĘGNACJA.

W tym celu umyj twarz antybakteryjnym żelem, który dokładnie oczyści twarz i pory z wszelkich zanieczyszczeń, zapobiegając powstawaniu wyprysków. Wybieraj do tego produkty niezawierające alkoholu, który mógłby podrażnić wrażliwą już skórę.
Kolejnym krokiem jest spryskanie twarzy tonikiem normalizującym, który reguluje wydzielanie sebum.

Teraz przyszedł czas na nałożenie kremu nawilżającego. Tak, tłusta skóra wciąż potrzebuje nawilżenia, więc pod żadnym pozorem nie pomijaj tego kroku. Sięgaj po kremy o lekkiej formule i matującym działaniu. Nawilżą i wygładzą skórę, nie powodując jej błyszczenia.

Kiedy krem się wchłonie, możesz zacząć makijaż. Używaj podkładów przeznaczonych do cery tłustej, bez zawartości olejów, a makijaż wykończ sypkim pudrem matującym. Nałóż go za pomocą pędzla w strategiczne miejsca – na czoło, nos i brodę. To wystarczy, by zmatowić twarz, nie odbierając je przy tym naturalnego blasku, dzięki któremu wygląda zdrowo i promiennie.

MAKIJAŻYSTKA CHRISSY TEIGEN ZDRADZA SPOSÓB NA ODŚWIEŻENIE MAKIJAŻU W CIĄGU DNIA

Z kolei nadmiar sebum, które nagromadzi się na skórze w ciągu dnia, zbieraj bibułkami matującymi. Delikatnie dociskaj je do twarzy, a po każdym ich użyciu ponownie nakładaj puder matujący.