Przetłuszczające się włosy to uciążliwy problem, szczególnie w lecie. Tłuste strąki potrafią uprzykrzyć życie niejednej dziewczynie, znacząco obniżając pewność siebie. Niestety, codzienne mycie nie pomaga – po kilku godzinach nasza fryzura znów wygląda niechlujnie. Jakie mogą być tego powody?

FRYZURY IDEALNE NA PLAŻĘ. BĘDZIESZ ZACHWYCONA!

Przede wszystkim wewnętrzne – problemy hormonalne, czy uwarunkowania genetyczne. Warto więc udać się do specjalisty, który pomoże ustalić przyczynę problemu.

Jednak przetłuszczanie się włosów wcale nie musi wiązać się z poważnymi kłopotami hormonalnymi. Często jest wynikiem prostych błędów, które popełniamy na co dzień. Przeczytaj, co prawdopodobnie robisz źle i jak najszybciej to zmień.

Nakładasz zbyt dużo odżywki

Nakładanie zbyt dużej ilości produktu, obciąża włosy i sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Następnym razem używając odzywki, nałóż ją od połowy włosów i dokładnie spłucz chłodną wodą.

Zbyt często czeszesz włosy

Czesząc włosy, pobudzamy gruczoły łojowe oraz rozprowadzamy na całej długości włosów ich naturalną warstwę lipidową, która powoduje, że pięknie się błyszczą. Jeśli jednak robimy to zbyt często, zamiast lśniących włosów, możemy zyskać sklejone od tłuszczu kosmyki.

NIGDY NIE POMIJAJ TEGO KROKU, JEŚLI CHCESZ MIEĆ ZDROWE WŁOSY!

Brudna szczotka

Przyznaj się – kiedy ostatnio myłaś szczotkę? Zgromadzony na niej brud i tłuszcz pozostaje na twoich włosach, tworząc niechlujne strąki.

Nieodpowiednie produkty

Źle dobrane produkty do pielęgnacji, również powodują nadmierne przetłuszczanie się włosów. Unikaj produktów z olejami w składzie. Postaw na lekkie formuły, które nie obciążą włosów.

Przesuszasz skórę

Nadmiernie wysuszając skórę, możesz osiągnąć odwrotny efekt – wysuszona skóra, zamiast ograniczyć produkcję sebum, jeszcze ją zwiększy. Ogranicz też użycie suchego szamponu, który do tej pory ratował cię z niejednej opresji. Nadmiar produktu oblepi skórę, nie pozwalając jej oddychać.

RUDY – TEN KOLOR POKOCHAŁY GWIAZDY!

Nie robisz peelingów

Nigdy wcześniej nie robiłaś peelingu skalpu? To wielki błąd!
Wystarczy dodać łyżkę cukru do porcji szamponu i wmasować ją w skórę. Taki peeling dogłębnie oczyści skórę z wszelkich zanieczyszczeń, pozwalając jej oddychać i szybciej się zregenerować.