Blizny po trądziku są kłopotliwą pamiątką, która dla wielu z nas jest powodem do wstydu. Z tego powodu staramy się ukryć ją pod grubą warstwą podkładu i pudru. Tego typu zmiany wyglądają jak podrażnienie, są czerwieńsze i tworzą na cerze nierówność. Jak sobie z nimi poradzić i zniwelować ich widoczność?

Olejek cynamonowy w walce z trądzikiem. Genialny przepis na kosmetyk, który zadba o Twoją cerę

Stan cery może wpływać na nasze samopoczucie

Dla wielu osób blizny po trądziku są powodem do wstydu. Posiadanie zmian na skórze rzutuje na samopoczucie, poczucie własnej wartości oraz wpływa na relacje z innymi osobami. Zmiany trądzikowe oraz przebarwienia mogą powodować bardzo silny dyskomfort. Problem ten nie dotyczy jedynie nastolatków. Stres, zaburzenia hormonalne czy nieprawidłowa dieta potrafią wywoływać zmiany skórne, które pozostawiają po sobie widoczne blizny. Są one o wiele bardziej powszechne niż nam się wydaje, chociaż może nam się wydawać, że dotyczą zaledwie niewielkiej grupy osób. Coraz więcej vlogerek i instagramerek stara się normalizować cery po trądziku, dzięki czemu powoli zaczynamy patrzeć na nie łagodniejszym okiem. Podpowiadamy, co może pomóc przyśpieszyć gojenie się zmian. Blizny po trądziku staną się bledsze i mniej zauważalne!

Blizny po trądziku. Żele silikonowe

Skutecznym i polecanym produktem w przypadku zmian o umiarkowanym nasileniu jest żel silikonowy. Stworzy on warstwę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegnie przesuszeniu skóry. Tego typu kremy zmniejszają uczucie swędzenia, dzięki czemu są idealne na  świeże blizny. Co więcej, są bezpieczne dla kobiet w ciąży, więc jeśli Twoje problemy z trądzikiem zaczęły się właśnie w tym czasie, możesz bez przeszkód je stosować.

Blizny po trądziku. Wyciąg z cebuli

Poszukaj w składzie kremu wyciągu z cebuli, najlepiej w towarzystwie z heparyną ora alantoiną. Te składniki sprawią, że blizna stanie się płytsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna. Przestanie się ona odznaczać na reszcie skóry. Jest bardzo łagodny i bezpieczny dla każdego – również dla dzieci i nastolatków.

Oczyszcza i działa przeciwbakteryjnie. Maseczka z oregano zadziała jak lekarstwo na trądzik

Blizny po trądziku. Masa perłowa oraz kwas hialuronowy

Wiele dostępnych kremów na blizny jest na bazie masy perłowej. Ten składnik zapewnia skórze elastyczność, doskonale rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry, dzięki czemu blizny przestają być czerwone i zaczynają wtapiać się w skórę. Taki krem ma właściwości wygładzające, więc świetnie sprawdzi się pod makijaż. Przeważnie kremy z kwasem hialuronowym lub masą perłową mają lekką, przyjemną konsystencję, która szybko wtopi się w naszą skórę.