Każda z was, która boryka się z problemem blizn po trądziku, na pewno zdaje sobie sprawę, jak trudno się z nimi rozstać. Brzydkie ślady po pryszczach to nie koniec świata, ponieważ istnieją metody, które mogą je zredukować. W walce z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi warto wykorzystać poniższe wskazówki ekspertów.

Pamiętaj o oczyszczaniu

Pierwsza zasada: nie wyciskaj. Druga zasada: utrzymuj skórę twarzy w czystości. Eksperci zauważają, że poza odpowiednią systematycznością, kluczowa jest również ilość stosowanego produktu oczyszczającego. Należy użyć dokładnie tyle kosmetyku, ile zmieściłoby się w nakrętce butelki wody. Mniejsza ilość nie usunie pozostałości makijażu, które mogą zatykać pory.

ZOBACZ TEŻ: JAK PORADZIĆ SOBIE Z PRYSZCZEM, GDY POJAWIA SIĘ W NAJMNIEJ OCZEKIWANYM MOMENCIE?

Nie bój się kwasów

Jeśli borykasz się z trądzikiem oraz bliznami potrądzikowymi, najlepszym rozwiązaniem dla Twojej skóry będzie stosowanie kwasu glikolowego oraz kwasu mlekowego (jest łagodniejszy dla skóry). Minimalizują głębokość blizn i powodują, że te stają się mniej widoczne.

Nie lekceważ retinolu

Retinol ma wiele zalet. Nie tylko redukuje oznaki starzenia, ale regeneruje skórę, dzięki czemu możesz kontrolować trądzik i leczyć blizny potrądzikowe. Witamina A blokuje wydzielanie sebum. Z mniejszą ilością sebum w porach, zmniejszysz ryzyko wystąpienia stanu zapalnego i powstawania wyprysków.

ZOBACZ TEŻ: ZDJĘCIA „PRZED I PO” TEJ KOBIETY WSTRZĄSNĘŁY INTERNETEM! ZOBACZCIE DLACZEGO!

Jakie są wasze sposoby na radzenie sobie z bliznami?