Spirulina jest niezwykle popularnym składnikiem, który można wykorzystywać zarówno w diecie, jak i w kosmetyce. Zawiera beta karoten i proteiny, dlatego jest chętnie wykorzystywana przez wegetarian. Jest bogata w żelazo, magnez i witaminy z grupy B. Właśnie dzięki temu stanowi idealny składnik produktów pielęgnacyjnych, chociażby maseczki, którą łatwo przygotujesz w domu.

Właściwości

Spirulina jest zielonym, bardzo drobnym proszkiem o wyjątkowo intensywnym zapachu. Jeśli robisz jakiś kosmetyk z jej dodatkiem, musisz być przygotowana, że będzie on pachnieć właśnie spiruliną.

Jednoskładnikowa maseczka do twarzy. Mocno nawilży i wygładzi cerę

Dla kogo maseczka ze spiruliną?

Idealnie sprawdzi się dla cery suchej i odwodnionej. Oczyści i poprawi wygląd skóry, sprawi, że stanie się ona jędrna i przyjemnie napięta. Ma działanie łagodzące, zniweluje zaczerwienienia i stany zapalne. Sprzyja zwężaniu porób i regulacji produkcji sebum. Spirulina ma także działanie zwalczające wolne rodniki, dlatego idealnie sprawdzi się w pielęgnacji cery dojrzałej.

Przepis

5 g spiruliny

10 ml hydrolatu/wody

5 ml olejku roślinnego

Maseczka z glinki azteckiej. Naturalna pomoc na każdy problem z cerą

Hydrolat możesz wybrać dowolny, sięgnij po ten, który stosujesz do swojej cery lub do którego aktualnie masz dostęp. Możesz go również zastąpić wodą. Olejek roślinny również możesz dopasować do swojej pielęgnacji – może być np. arganowy, jojoba albo z róży. Do spiruliny dodajesz wodę lub hydrolat. Rozmieszaj do uzyskania gęstej papki, następnie połącz z olejkiem. Dodanie olejku jest bardzo ważne, ponieważ pomoże maseczce zachować konsystencję, kiedy nałożysz ją na twarz, nie będzie tworzyć suchej, pękającej skorupy. Po wymieszaniu składników, zaaplikuj mieszankę na twarz. Trzymaj ją 15 minut. Jeśli poczujesz, że wysycha szybciej, możesz ją delikatnie pokropić hydrolatem lub wodą. Po upływie czasu maseczkę spłucz wodą.