Maseczka z drożdży jest świetna dla cery trądzikowej. Jeśli wątpisz w babcine przepisy, wypróbuj ten – nie zawiedzie Cię!

Herbata matcha w pielęgnacji. Przepis na maseczkę, która ukoi skórę

Maseczka z drożdży: działanie

Produkt ma działanie kojące i  łagodzące stany zapalne. Drożdże mają właściwości oczyszczające oraz zmiękczające i wygładzające. Jedyną wadą drożdży jest ich bardzo specyficzny zapach, który nie będzie odpowiadał każdej z nas. Mimo to warto spróbować się przełamać, bo efekty maseczki są spektakularne. Do przygotowania maseczki nie używaj płatków drożdżowych: to muszą być świeże drożdże w kostce. Jeśli znajduje się na nich białawy nalot, odkrój fragmenty z nim. Do maseczki będziesz potrzebować jak najświeższego produktu!

Proste sposoby, dzięki którym będziesz NATYCHMIAST lepiej wyglądać

Maseczka z drożdży: banalny przepis

Do wykonania najbardziej podstawowej maseczki z drożdży wystarczy zaledwie ćwiartka kostki świeżych drożdży i odrobina ciepłego mleka. Dodaj go tyle, aby stworzyć gładką w konsystencji papkę. I do tej bazy możesz dodawać inne składniki. Nie musisz się ograniczać: może być to ulubiony olejek, witamina E, sok z cytryny, miód oraz wiele innych składników. Będą one wspaniałym dodatkiem, który wzbogaci efekty stosowania maseczki. Jednak jej głównym działaniem jest walka ze zmianami trądzikowymi. A z tym radzi sobie genialnie!

Innowacyjna maseczka na miarę XXI wieku? Przetestowałam Foreo UFO mini 2. Oto jak naprawdę wpłynęło na stan mojej cery

Maseczka z drożdży: jak aplikować?

Taką maseczkę w przeciwieństwie do wielu innych nakładamy grubą warstwą, która musi zastygnąć. Możesz nałożyć ją na twarz lub punktowo na zmiany trądzikowe. Produkt trzymaj przez 15-20 minut, następnie spłucz ciepłą wodą. Dla lepszych efektów maseczkę stosuj kilka razy w tygodniu.