Co przychodzi Ci na myśl, kiedy słyszysz słowo bańka? Prawdopodobnie szklany przyrząd, który dawno temu był wykorzystywany do leczenia przeziębienia i innych stanów zapalnych. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszyły się też chińskie bańki, które szybko okrzyknięto najskuteczniejszym pogromcą cellulitu. Ale okazuje się, że ich popularność nie słabnie.

ZOBACZ TEŻ: SPRAWDZIŁYŚMY, CZYM JEST MASAŻ NA 4 RĘCE. CZY NAPRAWDĘ JEST TAKI GENIALNY?

Najnowszym trendem w pielęgnacji skóry jest wykorzystanie silikonowych baniek do masażu twarzy. Swoim wyglądem zupełnie nie przypominają tych szklanych, a ich sposób użycia również jest zupełnie inny. I całe szczęście, bo widmo wielkich siniaków na twarzy raczej nie zachęcałoby do ich stosowania. Bańki silikonowe to małe tuby, które po prostu przykłada się do skóry twarzy i zaciska. Proces ten jest też często nazywany masażem próżniowym.

A jakich rezultatów można się spodziewać? Przede wszystkim poprawy napięcia skóry, lepszej elastyczności, oczyszczenia i odblokowania porów i wygładzenia zmarszczek.

W zależności od tego jaki obszar twarzy chcemy objąć zabiegiem można wybrać różne wielkości baniek – te o mniejszej średnicy są wykorzystywane do masażu skóry wokół oczy i ust. Sama czynność nie jest bolesna, a wiele kobiet, które zdecydowały się na ten zabieg mówi, że to przyjemne, relaksujące uczucie.

Podczas wykonywania masażu ważne jest przestrzeganie kilku zasad. Przed rozpoczęciem zabiegu posmaruj twarz olejkiem, by uzyskać lepszy poślizg podczas wykonywania masażu. Istotny jest też kierunek – ważne jest, by wykonywać ruchy od policzka do ucha i zbyt mocno nie zasysać baniek do skóry.

ZOBACZ TEŻ: CHIŃSKIE KAMIENIE DO MASAŻU GUA SHA TO NOWY HIT INSTAGRAMA I PIELĘGNACJI!

Same zobaczcie jak wygląda taki masaż.