Masaż Kobido jest pochodzącą ze starożytności japońską techniką. Jest to połączenie tradycyjnego azjatyckiego masażu opartego na medycznym podejściu oraz Anma, czyli techniki wywodzącej się z Japonii. Masaż Kobido jest coraz popularniejszą alternatywą dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Szybki wzrost włosów? Do masażu głowy koniecznie dodaj ten naturalny olejek

Masaż Kobido: sposób na piękno

Japonki słyną ze swojego umiłowania piękna. Ich naturalne sposoby na zachowanie młodego i promiennego wyglądu od lat inspirują inne kultury. Wszyscy chętnie korzystamy z ich niecodziennych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że popularność masażu Kobido jest coraz większa. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy pozytywne opinie osób, które go stosowały.

Czym jest masaż Kobido?

To jedna z najbardziej złożonych technik manualnych. Dzięki zastosowaniu połączenia dwóch technik masażu działa on nie tylko powierzchniowo, lecz także w głębszych warstwach skóry. Jego działanie odczuwane jest nawet w mięśniach, dlatego poprawia owal twarzy. Uaktywnia nerwy twarzy, dzięki czemu można uzyskać efekt naturalnego liftingu. Taki masaż prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. Ucisk na skórę stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Oczywiście podczas masażu są zastosowane także ruchy drenujące, które odprowadzają nadmiar limfy z twarzy i likwidują opuchliznę.

Efekty masażu Kobido

W przypadku nieinwazyjnych zabiegów odmładzających niezwykle ważne jest uzbrojenie się w cierpliwość i regularność. Zmiany zachodzą stopniowo i są subtelne. Masaż sprawia, że skóra jest odprężona, lepiej odżywiona i dotleniona. Zapewnia to wyrazisty, promienny i młody wygląd. Aby zmiany zostały z nami na dłużej, konieczne będzie wykonanie całej serii masaży.

Jak zachować efekty masażu Kobido na dłużej?

Rozważ wprowadzenie do swojej pielęgnacji samodzielnego masażu twarzy. Możesz go wykonywać palcami lub jadeitowym wałkiem. Taka regularność pozwoli zachować efekty uzyskane podczas wykonywania masażu Kobido.

Wschodni lifting, czyli jak działa masaż kamieniami Gua Sha

Przeciwwskazania w masażu Kobido

Jeśli jesteś fanką zabiegów wykonywanych na twarz, przed zapisaniem się na masaż Kobido musisz skonsultować się z osobą, która je wykonuje.  Na przykład po wykonaniu mezoterapii musisz odczekać około dziesięciu dni, a po zastosowaniu wypełniacza aż do sześciu tygodni. Jeśli stosujesz botoks, wykonywanie masażu Kobido jest bezcelowe. Botoks ma za zadanie sparaliżować mięśnie, natomiast masaż Kobito – pobudza je do pracy.