Nareszcie nadszedł upragniony przez nas sezon na zwiewne sukienki i topy na ramiączkach, jednak wiele kobiet wstydzi się ich założyć ze względu na brzydką skórę pod pachami. Suchą, podrażnioną, z ciemnymi plamami… Chcesz to zmienić i cieszyć się idealnie gładką skórą? Oto kilka rad.

Brzydkie pachy są zmorą niejednej z nas. Pełne krostek, ciemnych plam i podrażnień. Co może być tego przyczyną?

DETOKS POD PACHAMI. OTO NAJLEPSZE ALTERNATYWY DLA DEZODORANTU

Przede wszystkim – zła pielęgnacja!
Aby móc cieszyć się idealnie gładką skórą pod pachami, musisz odpowiednio o nią zadbać.

Odpowiednia higiena

Pod pachami znajduje się wiele gruczołów potowych, dlatego jest ona siedliskiem wielu bakterii. Powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na ich higienę. Podczas kąpieli czy też prysznica, umyj pachy dwa razy – w ten sposób będziesz miała pewność, że pozbyłaś się wszelkich zanieczyszczeń.

Peeling

Kolejnym bardzo ważnym, ale często pomijanym przez nas krokiem jest peeling pach. Skóra w tym miejscu, tak jak w innych partiach naszego ciała, pełna jest martwego naskórka. Dlatego konieczne jest jej regularne złuszczanie, które pozbędzie się suchej, zrogowaciałej skóry i zapobiegnie wrastaniu włosków. Ze względu na to, że skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień, powinniśmy używać do niej delikatnego peelingu z małymi drobinkami.

Depilacja

I wreszcie – depilacja. Najlepiej robić ją pod koniec kąpieli. Skóra pach jest wtedy miękka i nawilżona, a także dokładnie oczyszczona. Przy depilacji ważnym krokiem jest nałożenia pianki lub żelu do golenia (nigdy nie gól pach „na sucho”!) oraz golenie pod włos. Jeśli jednak po goleniu wciąż widoczne są ciemne cienie, oznacza to, że musisz wypróbować inny sposób depilacji. Cienie na skórze pod pachami to w rzeczywistości włoski, które prześwitują spod skóry. Usuwanie ich woskiem rozwiąże ten problem, wyrywając je wraz z cebulkami.

JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO PRYSZNICU? 3 KROKI, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIE WYGLĄDAŁA OBŁĘDNIE!

Nawilżanie

Zanim przystąpisz do ostatniego kroku, jakim jest nałożenie antyperspirantu, dokładnie nawilż pachę. Chociaż może ci się to wydać dziwne, pachy, tak jak reszta ciała, potrzebują nawilżenia. Codzienne podczas pielęgnacji wsmaruj w nie balsam. Zapobiegniesz tym samym rogowaceniu i łuszczeniu się skóry, która stanie się gładka i sprężysta.

Dopiero po wchłonięciu balsamu możesz nałożyć antyperspirant. Wybieraj te naturalne, bez soli aluminium, która może powodować podrażnienia i alergie.

Gotowe!

Włącz te kroki do codziennej pielęgnacji i ciesz się piękną, gładką skórą pod pachami!