Kiedy na dworze coraz zimniej, a mróz zdążył wywołać w nas tęsknotę za latem, warto jest przenieść się chociaż na chwilkę w ciepłe miejsce i podkręcić temperaturę. Na myśl przychodzi nam tylko jeden sposób… sauna!

Oprócz zapewnienia nam relaksującego ciepła, ma wiele innych zalet dla naszego organizmu. A pierwszym z nich jest oczywiście utarta zbędnych kilogramów, co z perspektywy zbliżających się świąt jest bardzo kuszącą opcją. Sauny to w zasadzie małe domki lub pomieszczenia zaprojektowane do sesji termicznych. Oto 8 powodów, dla których powinnaś rozważyć odwiedzenie takiego miejsca:

1. Jednym ze sposobów w jaki ludzkie ciało usuwa toksyny z organizmu jest pot. Podczas intensywnych sesji termicznych w saunie proces wydzielania potu jest wzmożony, co skutkuje detoksykacją organizmu.

2. Możesz sporo wydać na kosmetyki, które zapewnią Ci efekt gładkiej, nawilżonej skóry, ale możesz też zacząć korzystać z sauny. Sesje termiczne wzmacniają przepływ krwi do skóry, co wspomaga jej regenerację, a także pomaga usunąć martwe komórki i dogłębnie oczyścić pory, dzięki czemu skóra nabiera blasku.

ZOBACZ TEŻ: POZNAJ POWODY, PRZEZ KTÓRE ZMARSZCZKI MOGĄ POJAWIAJĄ SIĘ ZBYT WCZEŚNIE!

3. Po wizycie w saunie, tak samo jak po intensywnym treningu, towarzyszy nam uczucie odprężenia i zadowolenia. Wynika to ze zwiększenia poziomu endorfin, które wpływają na poprawę nastroju i ogólnego samopoczucia.

4. Co prawda sam pot nie sprawi, że ubędzie nam kilka kilogramów, ale pomoże podkręcić nasz metabolizm, tak samo jak w przypadku ćwiczeń fizycznych. Ponadto pomaga pozbyć się wody z organizmu. A naprzemienne ogrzewanie i schładzanie w zimnej wodzie pomaga ujędrnić skórę i zmniejszyć cellulit!

5. Regularne korzystanie z sauny pomaga wzmocnić układ odpornościowy, ponieważ zwiększa się produkcja białych krwinek, które są głównym środkiem naszego organizmu w walce z infekcjami i dolegliwościami.

6. Sesje w saunie pomagają zrównoważyć poziom kortyzolu (hormonu stresu). Wytworzone ciepło pomaga też rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie. Sauna pomaga w relaksie i odprężeniu całego ciała.

ZOBACZ TEŻ: BEAUTY HACKI, KTÓRYCH NAUCZYŁYŚMY SIĘ OD RIHANNY

Sauna to doskonały sposób na szybkie rozluźnienie i oczyszczenie organimu. Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość! Regularne wizyty w saunie wpływają na długość życia!

Same dobre wiadomości? To nie koniec. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną niespodziankę. Już teraz możesz skorzystać z okazji i umówić się na odprężającą wizytę w saunie w wybranym przez Ciebie czasie i miejscu!

W najnowszym numerze magazynu Joy znajdziesz kartę podarunkową, dzięki której możesz zafundować sobie lub swoim bliskim relaks w saunie! To dobra opcja przed zbliżającymi się świętami i oczywiście imprezą sylwestrową. Jeśli potrzebujesz szybkiej regeneracji, nic nie da Ci takiego efektu jak solidna dawka gorąca. Chcesz poznać więcej szczegółów? Sprawdź TUTAJ.

Co Wy na to?