Konturowanie twarzy, świąteczny makijaż i jeden z najbardziej popularnych zestawów do makijażu ust – siostry Kardashian/Jenner wiedzą o makijażu całkiem sporo. Ale oprócz ich przepisów na nieskazitelny wygląd, są jeszcze sekrety ich wizażystów, którzy w tej kwestii mają do powiedzenia równie dużo.

Czy podczas codziennego makijażu, masz czas na konturowanie twarzy?

Lekki i świeży makijaż w trzech krokach

Makijażystka Khloe Kardashian Joyce Bonelli właśnie podzieliła się sposobem na uzyskanie promiennej, gładkiej cery. A cała tajemnica opiera się na zaledwie 3 prostych krokach. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, aby aplikować na twarz sporą ilość produktów. Cały sekret opiera się na odpowiedniej technice ich nakładania oraz doborze kilku sprawdzonych kosmetyków.

Pierwszym etapem jest przygotowanie skóry twarzy. W tym celu wizażystka stosuje jeden prosty trik – zamiast zwykłego kremu nawilżającego, stosuje lekki korygujący krem BB. Efekt? Idealnie gładka skóra i wyrównany koloryt. Warto szukać kremów BB, które posiadają lekką formułę, a dodatkowo są wzbogacone o filtr przeciwsłoneczny. W ten sposób skóra będzie objęta ochroną przed promieniowaniem i pozostanie w dobrej kondycji.

Makijaż idealny według Instagrama. Tych elementów nie może zabraknąć nadchodzącego lata!

Potem aplikuje podkład i dopiero na sam koniec używa beauty blendera delikatnie wklepując resztę produktu na twarz, dzięki czemu zyskuje efekt promiennej, lekko zroszonej cery. Taki makijaż wygląda lekko i świetnie utrzymuje się na skórze. W ciągu dnia nie potrzeba już nic więcej oprócz odrobiny pudru transparentnego.

Hailey Bieber inspiruje się stylem Kim Kardashian? Skopiowała ważny element jej wyglądu

Spróbujecie?