Czy zauważyłaś kiedyś łuszczącą się skórę w okolicach brwi? Łupież w tym miejscu to często spotykany problem. To bardzo podobna przypadłość do łupieżu skóry głowy. Często jest wywołany łojotokowym zapaleniem skóry. Tendencję do pojawiania się łuszczących płatów skóry mają zazwyczaj osoby z skłonnością do cery tłustej.

Jedną z przyczyn łojotokowego zapalenia skóry jest nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe. Jednak wiele innych czynników może spowodować łojotokowe zapalenie skóry. Do najczęstszych z nich należy także stres, zmęczenie i brak dostatecznej ilości snu, zaburzenia odżywiania i zaburzenia immunologiczne oraz zanieczyszczenia środowiska.

Łupież brwi – sposoby leczenia

Chociaż trudno jest całkowicie zapobiec łupieżowi brwi, to istnieją strategiczne sposoby na kontrolowanie go i zminimalizowanie widoczności. Używanie tych samych rodzajów szamponów przeciwłupieżowych , które są opracowane dla skóry głowy, może zadziałać również na brwi. Innym, naturalnym sposobem jest użycie octu jabłkowego jako toniku do brwi. Najlepiej nałożyć kilka kropel rozcieńczonego octu na kosmetyczny wacik i przetrzeć nim brwi. Zabieg ten można stosować raz lub dwa razy w tygodniu.

Twoje brwi również wymagają pielęgnacji. Oto trzy profesjonalne wskazówki, jak zrobić to dobrze

Zaleca się także regularne i częste mycie twarzy zarówno rano, jak i wieczorem oraz dodatkowe oczyszczenie skóry na przykład po treningu. Mycie twarzy pomaga wypłukać drożdże – a to pomoże zapobiec podrażnieniom brwi. W ten sposób spłukujemy też nadmiar sebum, brud i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się w skórze w ciągu dnia.

Kwas beta-hydroksylowy (BHA) złuszcza skórę i odblokowuje pory, dlatego warto od czasu do czasu sięgnąć także po delikatny środek złuszczający.

Stres wpływa na prawie każdy aspekt życia, a więc ma też wpływ na nasze zdrowie i stan skóry. Stres może nasilać stany, gdy łupież jest bardziej widoczny. Dlatego spróbuj znaleźć sposób na relaks umysłu i ciała.

Jeśli jednak powyższe metody wydają się nie przynosić rezultatów, poproś dermatologa o pomoc. Zdecyduje, czy będą potrzebne silniejsze leki na receptę.