Snow mushroom to jeden ze składników tradycyjnej kuchni chińskiej, ale jego cenne właściwości wykraczają daleko poza świat kulinariów. Coraz częściej można spotkać go jako jeden z aktywnych składników w produktach do pielęgnacji skóry.

ZOBACZ TEŻ: BŁĘDY KTÓRE POPEŁNIASZ PODCZAS MASKOWANIA PRYSZCZY. SPRAWDŹ JAK ZROBIĆ TO DOBRZE

I chociaż swoim wyglądem bardziej przypomina zasuszony kwiat, snow mushroom jest grzybem, który kryje w sobie cenne właściwości nawilżające i opóźniające procesy starzenia. Jego właściwości pielęgnacyjne zostały odkryte bardzo dawno temu – jedna z chińskich piękności Yang Guifei stosowała go, by zachować młody wygląd skóry.

Dermatolog Deny Engelman wyjaśnia, dlaczego jest to jeden z super składników w pielęgnacji skóry – grzyb działa podobnie do kwasu hialuronowego, mocno nawilżając skórę. Cząsteczki grzyba są mniejsze niż kwasu, dlatego łatwiej wnika on w skórę .

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZE KREMY DO RĄK NA PĘKAJĄCĄ I PRZESUSZONĄ SKÓRĘ. DZIAŁAJĄ NATYCHMIAST!

Kosmetyki, w których znajduje się ten magiczny składnik, mają na celu wzmocnienie elastyczności skóry poprzez jej intensywne nawilżenie. Ich działanie pomaga w pełni zregenerować skórę i wyraźnie spłycić zmarszczki.

Chcecie wypróbować?