Rewelacyjnie niwelują trądzik, zaskórniki oraz wągry, a także regulują produkcję sebum. Dogłębnie oczyszczają skórę i wykazują silne działanie przeciwzapalne. Sprawdź, jak dokładnie działają kwasy BHA i jak powinno się je stosować.

Jak kontrolować nadmiar sebum?

Kwasy BHA

Inaczej zwane beta-hydrokwasami. Tego typu kosmetyki są dość delikatne dla skóry, ale jednocześnie wykazują dogłębnie oczyszczające właściwości. W kosmetyce wykorzystuje się tylko jeden rodzaj kwasu BHA, a mianowicie kwas salicylowy. Co ciekawe, jest na tyle łagodny, że można go bez przeszkód stosować latem. Z uwzględnieniem kilku ważnych zasadach. Dzięki nim stosowanie kwasów BHA jest bezpieczne przez cały rok – niezależnie od tego, jakiej marki kosmetyk wybierzesz.

Do tej pory najważniejszy w nawilżaniu cery był kwas hialuronowy. Czy ten składnik może go zdetronizować?

Jak działają tego typu kosmetyki?

Kwasy BHA są jednymi z najczęściej wykorzystywanych w kosmetologii. W przeciwieństwie do kwasów AHA przenikają przez warstwę sebum, dzięki czemu z łatwością oczyszczają pory oraz regulują wydzielanie łoju. Wykazują bardzo silne działanie przeciwzapalne i złuszczające, co przyśpiesza usuwanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości (np. zaskórników) oraz śladów, które po nich pozostały. Mimo dogłębnego działania są zdecydowanie łagodniejsze niż AHA, nie podrażniają i nie przesuszają cery. Są więc idealne na początek przygody z kwasami.

Stosować mogą je posiadaczki cery suchej i wrażliwej. Po zastosowaniu kwasu nie możesz zapomnieć o kremie z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Najlepiej zainwestować w kremy SPF50. Stosowanie kwasów BHA wprowadzamy stopniowo, zaczynając od jednej lub dwóch kuracji tygodniowo. Jeśli zaczniesz od mocnych i częstych dawek, możesz zaszkodzić cerze i doprowadzić do powstania mocnych podrażnień. Po zastosowaniu kwasu nie zapomnij o odpowiednim nawilżeniu skóry. W ten sposób będzie ona gładka, miękka w dotyku i elastyczna.